Trwa ładowanie...
d2wm9f5
d2wm9f5
Wiadomości

Radom/ Powstaną dwa wiadukty, nie będzie remontu drogi krajowej nr 9

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2wm9f5

Planowany na najbliższe miesiące remont miejskiego odcinka drogi krajowej nr 9 w Radomiu został odłożony na później, bo miasto odstąpiło od umowy z wykonawcą. Aktualna jest natomiast budowa dwóch wiaduktów, która będzie się wiązać z utrudnieniami w ruchu na tej trasie.

Przebudowa ponadkilometrowego miejskiego odcinka krajowej "dziewiątki" (trasa z Radomia do Rzeszowa) oraz budowa dwóch wiaduktów nad linią kolejową nr 8 w Radomiu to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w tym mieście. Miała być ona w całości zrealizowana do października 2015 r.

Wiosną wybrano wykonawcę - Konsorcjum Przedsiębiorstwa Inżynieryjnego IMB Podbeskidzie ze Skoczowa oraz Kieleckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Kielc. W ostatnim czasie miasto odstąpiło jednak od umowy z wykonawcą, ze względu na spór o realizację zapisów kontraktu.

d2wm9f5

Jak poinformował w środę rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu Dariusz Dębski, ogłoszony został nowy przetarg. Tym razem zamówienie obejmuje tylko budowę dwóch obiektów mostowych nad linią kolejową numer 8 . Remont ponadkilometrowego miejskiego odcinka trasy krajowej numer 9 między ul. Zbrowskiego a starodrożem ul. Kozienickiej planowany jest w późniejszym terminie.

Zakres prac - jak wyjaśnił rzecznik - został ograniczony, ponieważ budowa wiaduktów musi być zakończona i rozliczona przed końcem 2015 r. Miasto otrzymało dofinansowanie na realizację inwestycji z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 w wysokości 85 procent kosztów kwalifikowanych projektu, czyli do 44 mln zł.

Budowa nowych wiaduktów jest ściśle powiązana z planowaną na najbliższe lata drugą ważną dla radomian inwestycją - modernizacją linii kolejowej nr 8 z Radomia do Warszawy. Obecnie istniejący wiadukt na ul. Żółkiewskiego przebiega nad torami kolejowymi do stolicy. Ma on zostać rozebrany, a w ramach inwestycji powstaną dwa nowe obiekty. Nowy węzeł drogowy u zbiegu Żółkiewskiego w Radomiu i linii kolejowej powinien być gotowy do końca października przyszłego roku.

W związku z budową w tym samym czasie dwóch nowych wiaduktów planowany jest objazd przez północną część miasta. Według rzecznika utrudnienia w ruchu krajową "dziewiątką" mogą pojawić się wiosną przyszłego roku.

Nawigacje GPS w niskich cenach. Kliknij i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d2wm9f5

Podziel się opinią

Share

d2wm9f5

d2wm9f5