Trwa ładowanie...
d2k5ke4
d2k5ke4

Radom/ Nowy węzeł drogowy na drodze nr 9 już prawie gotowy

Share
d2k5ke4

Dobiega końca budowa węzła drogowego na przecięciu odcinka drogi krajowej nr 9 w Radomiu oraz linii kolejowej z Warszawy do Krakowa. Można już korzystać z nowego wiaduktu. Druga przeprawa czeka na odbiór techniczny. Całość ma zakończyć się w ciągu najbliższych tygodni.

Budowa dwóch wiaduktów nad linią kolejową nr 8 w Radomiu to jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych przez kierowców inwestycji drogowych w tym mieście.

Dwa bliźniacze wiadukty powstały przy ul. Żółkiewskiego w miejsce zlikwidowanej w związku z inwestycją, a istniejącej od prawie dwudziestu lat przeprawy nad torami kolejowymi do Warszawy oraz niedokończonej konstrukcji w postaci betonowych filarów.

d2k5ke4

Wiadukt południowy został dopuszczony do ruchu kilka dni temu. W związku z tym kierowcy nie muszą już korzystać z uciążliwych objazdów wyznaczonych na początku budowy dla ruchu tranzytowego (Warszawa-Lublin, Warszawa-Rzeszów, Kraków-Lublin) i dla ruchu lokalnego. Ruch ukończonym wiaduktem odbywa się w dwóch kierunkach.

Druga przeprawa też jest już gotowa. Jednak - jak poinformował PAP rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji Dariusz Dębski - ruch nią jeszcze się nie odbywa. "Wiadukt czekają jeszcze m.in. próby obciążeniowe i formalności związane z odbiorem technicznym" - wyjaśnił. Zdaniem wiceprezydenta Radomia Konrada Frysztaka, cała inwestycja ma być zakończona w ciągu kilku najbliższych tygodni, czyli sporo przed terminem, który był wyznaczony na 31 października.

Wiadukty mają po 93 metry długości i 17 metrów szerokości. Jezdnie na obiektach są szerokie na 11,5 metra. Dodatkowo po północnej i południowej stronie węzła powstały łącznice, częściowo biegnące śladem już istniejących jezdni. Koszt inwestycji to ponad 47,5 mln zł.

d2k5ke4

Podziel się opinią

Share
d2k5ke4
d2k5ke4
Więcej tematów