Trwa ładowanie...
dzx2hu8

PSA Peugeot Citroen europejskim liderem redukcji emisji CO2

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PSA Peugeot Citroen europejskim liderem redukcji emisji CO2
(zdjęcie producenta)
dzx2hu8

Z końcem 2014 r. PSA Peugeot Citroen odzyskało pierwsze miejsce w rankingu liderów redukcji emisji dwutlenku węgla. Auta Grupy wydzielały przeciętnie 110,3 g CO2/km, przy średniej europejskiej 123,7 g/km.

Od 2008 r. Francuzi obniżyli poziom emisji swoich samochodów o ok. 30 g/km. Co istotne, ponad 50 proc. budżetu na badania i rozwój trafia na rozwój technologii zmniejszających zużycie paliwa i wpływ samochodów na środowisko.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

dzx2hu8

Pierwsze miejsce w rankingu jest głównie efektem realizacji strategii downsizingu, wprowadzenia nowej gamy 3-cylindrowych jednostek napędowych PureTech oraz nowej generacji motorów wysokoprężnych BlueHDi. W 2014 r. poziom emisji prawie 30 proc. aut sprzedawanych przez Grupę wyniósł mniej niż 100 g CO2/km.

Tak duża redukcja emisji dwutlenku węgla jest efektem wdrażania przez nas nowoczesnych technologii, zarówno w benzynowych i wysokoprężnych jednostkach napędowych, oraz prowadzenia nieustających badań w celu budowania lżejszych i bardziej aerodynamicznych samochodów. Grupa w dalszym ciągu inwestuje w badania i innowacje, a w szczególności w rozwój technologii hybrydowych plug-in oraz nowej generacji pojazdów elektrycznych - powiedział Gilles Le Borgne z PSA Peugeot Citroen.

Źródło: Peugeot

ll/moto.wp.pl

dzx2hu8

Podziel się opinią

Share

dzx2hu8

dzx2hu8