Trwa ładowanie...
d26wvdr

PSA i GM potwierdzają sojusz. Będą wspólne samochody

Share
PSA i GM potwierdzają sojusz. Będą wspólne samochody
Źródło: PAP/DPA/Marius Becker
d26wvdr

Koncerny PSA Peugeot Citroen i General Motors poinformowały o planach rozwoju nowych produktów w ramach strategicznego sojuszu. Nowością jest wspólne wykorzystanie mocy produkcyjnych.

Do tej pory współpraca koncentrowała się na wspólnym opracowaniu nowych pojazdów, zakupach i logistyce. Oba koncerny potwierdziły kontynuację wspólnych działań w zakresie stworzenia dwóch aut w oparciu o platformy PSA - jeden z nich będzie należeć do segmentu B-MPV a drugi - C-CUV. Produkcję pierwszego powierzono hiszpańskim zakładom General Motors w Saragossie a drugiego - fabryce PSA we francuskim Sochaux.

PSA i GM chcą też stworzyć lekki samochód dostawczy z segmentu B. Pierwsze auta opracowane przez sojusz powinny trafić do sprzedaży w 2016 r. Szacunki mówią, że korzystne efekty współpracy będą przynosić od 2018 r. ok. 1,2 mld dolarów rocznie.

d26wvdr

Koncerny ustaliły, że zostanie uproszczony wspólny zarząd. Nie będzie też możliwe rozwiązanie sojuszu z powodu niewykonania minimalnej liczby projektów. Ponadto ustalono, że General Motors zrezygnuje z przysługującego mu prawa zakończenia współpracy na pewnych warunkach w przypadku objęcia części kapitału Peugeot S.A. przez inne podmioty.

Źródło: PSA

ll/moto.wp.pl

Łańcuchy śniegowe w niskich cenach. Kliknij i zobacz najpopularniejsze oferty!

d26wvdr

Podziel się opinią

Share
d26wvdr
d26wvdr
Więcej tematów