WP

Przygotuj swoje auto na wiosnę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przygotuj swoje auto na wiosnę
(PAP/Przemek Wierzchowski)
WP

Wiosna wkracza do Polski bardzo powoli. Ma to jednak swoje dobre strony - kierowcy mają czas by przygotować swoje auta na cieplejsze miesiące. O czym nie można zapomnieć?

W tym sezonie zmotoryzowani musieli walczyć z długą i dość srogą zimą. Na kondycji naszego pojazdu mogły negatywnie odbić się ujemne temperatury, lód, śnieg oraz sypana na drogi sól. Ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego należy sprawdzić, w jakim stanie znajduje się samochód.

Czynność tę można przeprowadzić u specjalistów, jednak trzeba się liczyć z opłatą oscylującą wokół 150 zł. Podczas takiej kontroli sprawdzane są hamulce, amortyzatory, oświetlenie pojazdu, szyby, karoseria, płyny oraz opony. Przygotowanie samochodu można jednak w znacznej części przeprowadzić na własną rękę - warto zacząć od wymiany opon na letnie. Nie istnieje jednoznaczna definicja terminu zmiany opon jednak wielu specjalistów jest zdania, że najbardziej odpowiednim czasem są dni, gdy średnia temperatura dobowa nie spada poniżej 5 st. C.

WP
(fot. Materiały prasowe)
Podziel się

Konieczne jest sprawdzenie i uzupełnienie olejów oraz innych płynów eksploatacyjnych, jak również kontrola stanu żarówek. Poświęćmy też czas wycieraczkom, gdyż podczas zimy mogły się postrzępić pióra. Na koniec pozostają czynności związane z kosmetyką - dokładne umycie auta, sprawdzenie stanu lakieru oraz gruntowne posprzątanie wnętrza. Przynosi to dwojakie korzyści - na czystej karoserii łatwiej zauważyć wymagające interwencji usterki, a po drugie zadbanym autem po prostu...przyjemniej się jeździ.

Dla tych, którzy nie przejmują się stanem samochodu po zimie mamy niedobre wieści. Oczywistym jest, że jazda niesprawnym pojazdem jest nie tylko niebezpieczna, ale też grozi mandatem. Samochód z niesprawnymi światłami czy pękniętą szybą oznacza ukaranie przez policjantów kwotą odpowiednio 100 oraz 250 zł.

Źródło: Korkowo.pl

WP

ll/moto.wp.pl

Wielka obniżka cen opon letnich. Przygotuj się do nadchodzącego sezonu już dziś!

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP