Trwa ładowanie...
d28szw9
11-03-2008 13:46

Przetarg na podziemny parking

d28szw9
d28szw9

Władze samorządowe Krakowa ogłosiły przetarg, który ma wyłonić operatora i wykonawcę drugiego publicznego parkingu podziemnego w Krakowie.

Obiekt ma powstać pomiędzy gmachem Muzeum Narodowego a hotelem Cracovia, pod skrzyżowaniem al. Focha i al. 3 Maja.

Filip Szatanik z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa poinformował we wtorek, że zwycięzca, wyłoniony najprawdopodobniej do lipca tego roku, będzie jednocześnie wykonawcą i późniejszym operatorem parkingu w bezpośrednim sąsiedztwie śródmieścia.

Wybrana firma wybuduje obiekt ze swoich środków na terenach udostępnionych przez miasto w zamian za kilkudziesięcioletnie koncesje na ich eksploatację.

d28szw9

Na 2 podziemnych kondygnacjach miejsce znajdzie około 970 pojazdów.

Pierwszy krakowski publiczny podziemny parking budowany jest od jesieni ub. r. pod placem Na Groblach, w bezpośrednim sąsiedztwie Wzgórza Wawelskiego. Obiekt będzie miał 2 poziomy oraz 600 miejsc postojowych.

Inwestycja realizowana jest w trybie koncesji, a koncesjonariuszem i operatorem parkingu jest wyłoniona w przetargu hiszpańska firma ASCAN - wykonawca podobnych przedsięwzięć m.in. w zabytkowym centrum miasta Burgos. Koszt budowy - niemal 63 mln zł - pokryje firma hiszpańska, która w zamian będzie miała prawo do pobierania opłaty parkingowej przez 70 lat.

Docelowo w ciągu najbliższych kilku lat w centrum Krakowa ma powstać około 3 tys. miejsc parkingowych w 4 podziemnych parkingach publicznych.

Kolejne parkingi zostaną zlokalizowane przy alei Mickiewicza pod terenem przyległym do Akademii Rolniczej (2 kondygnacje i 960 miejsc parkingowych) oraz Przy Nowym Kleparzu pod pętlą autobusową (3 kondygnacje i 264 miejsca parkingowe). Wszystkie te obiekty posiadają ważne decyzje o warunkach zabudowy. (PAP)

d28szw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28szw9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj