Trwa ładowanie...

Przegląd rynku skuterów

Przegląd rynku skuterów
d2xqs7l
d2xqs7l

Na polskich ulicach z roku na rok przybywa skuterów. Czyżby nasi rodacy znaleźli sposób na korki i tanie przemieszczanie się w miejskim gąszczu ulic?

Rynek skuterów w Polsce rozrasta się w tempie 35% rocznie. W 2008 zarejestrowano prawie 160 tysięcy nowych i używanych motorowerów. We wzroście popularności swojej szansy upatruje także nieco zapomniany krajowy Romet, którego historia sięga końca lat 50. ubiegłego wieku. 11 modeli, wykorzystujących chińskie podzespoły coraz śmielej pnie się ku górze w rankingach sprzedaży. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe salony i serwisy. Czy to nie najprostsza recepta na zakorkowane centra największych miast?

* ZOBACZ NAJCIEKAWSZE PROPOZYCJE RYNKOWE * Coraz cieplejsze zimy i chęć zaoszczędzenia każdego grosza prawdopodobnie mają decydujący głos w kwestii zakupu skutera. Ceny zaczynające się już od około 2 - 2,5 tys. złotych w postępie geometrycznym zwiększają rzesze miłośników jednośladów. Widok młodego człowieka odzianego w garnitur, czy dziewczyny w szpilkach, slalomem wymijających zirytowanych kierowców samochodów powoli przestaje szokować. Być może daleko nam jeszcze do włoskich metropolii, pełnych przeróżnych modeli Vespy, Piaggio, czy Gilery, jednak przy odpowiedniej promocji, granica ta będzie się zacierać.

Oferta producentów wydaje się nie mieć końca. Każdy ma w swojej palecie model dopasowany do indywidualnych preferencji nabywcy. Koncerny prześcigają się w innowacyjnych pomysłach, aby przyciągnąć do salonu klienta. Rynek skuterów w znacznym stopniu upodabnia się do samochodowego. Wiele motorowerów coraz trudniej jednoznacznie zaszufladkować. Nowe klasy, futurystyczna stylistyka i chęć wyróżnienia się, wyznaczają trendy, za którymi ciężko nadążyć.

Piotr Mokwiński

d2xqs7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xqs7l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj