Trwa ładowanie...
dog3y00

Przedłużony areszt sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedłużony areszt sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim
(PAP)
dog3y00

Mężczyzna, który wjechał autem w Nowy Rok w Kamieniu Pomorskim w grupę osób zabijając sześć z nich, będzie przebywał w areszcie do 1 lipca br. Sąd Okręgowy w Szczecinie zdecydował w czwartek o przedłużeniu wobec niego tymczasowego aresztu.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz, sąd przychylił się do wniosku prokuratora o przedłużenie mężczyźnie tymczasowego aresztu o trzy miesiące, czyli do 1 lipca br., ponieważ trwa jeszcze śledztwo w tej sprawie.

- Prokurator przesłuchał świadków wypadku, uzyskał także wszystkie ekspertyzy i opinie biegłych. W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy powołany biegły z zakresu ruchu drogowego wyda opinię odnośnie przyczyny wypadku - powiedziała Wojciechowicz.

dog3y00

W Nowy Rok kierowany przez mężczyznę samochód wypadł z drogi i wjechał w grupę ludzi. Zginęło pięć dorosłych osób i jedno dziecko. Dwoje kolejnych dzieci trafiło do szpitala.

Z informacji prokuratury wynika, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i po użyciu środków odurzających.

3 stycznia Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla sprawcy wypadku. Usłyszał on zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwym katastrofy w ruchu lądowym, której skutkiem była śmierć wielu osób; grozi mu do 15 lat więzienia.

dog3y00

Podziel się opinią

Share

dog3y00

dog3y00