Trwa ładowanie...
d3c1r95

Prokuratura szuka świadków wypadku pod Nowym Miastem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura szuka świadków wypadku pod Nowym Miastem
(WP.PL)
d3c1r95

Prokuratura Okręgowa w Radomiu szuka świadków wtorkowego wypadku busa, w którym zginęło 18 osób. Ich zeznania mogą pomóc w ustaleniu przyczyny tragedii - poinformowała rzecznik prokuratury Małgorzata Chrabąszcz.

Prokuratura szuka osób, które we wtorek od godz. 5.30 do 7.00 na trasie nr 707 lub w okolicach Nowego Miasta nad Pilicą widziały ciężarową scanię z cysterną do przewozu betonu lub wiedzą coś na temat kierowcy tego samochodu.

Kierowca betoniarki - według prokuratury - mógł być bezpośrednim świadkiem wypadku.

d3c1r95

Z relacji kierowcy ciężarówki, która zderzyła się czołowo z busem, wynika, że do zderzenia doszło w momencie wyprzedzania scanii do przewozu betonu przez busa. Kierowca betoniarki miał po przejechaniu pewnego odcinka zatrzymać się, wysiąść z pojazdu, zobaczyć, co się dzieje, a następnie odjechać.

Prokuratura szuka także świadków, którzy bezpośrednio widzieli tragiczny wypadek oraz użytkowników CB-radia, którzy jechali drogą 707 lub w okolicach Nowego Miasta i słyszeli na bieżąco informacje dotyczące tego wypadku.

Świadkowie mogą zgłaszać się osobiście do Prokuratury Okręgowej w Radomiu, przy ul. Malczewskiego 7 lub telefonicznie: tel. (48) 36 80 732, (48) 36 80 745, lub skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Wstępne ustalenia prokuratury zakładają dwie wersje wypadku. Pierwsza to niezachowanie zasad bezpieczeństwa przez kierowcę busa, który w trudnych warunkach wyprzedzał inne auto. Druga wersja prowadzi do ustalenia, czy samochody biorące udział w wypadku były sprawne technicznie.

d3c1r95

Chrabąszcz powiedziała, że kolejnym krokiem śledztwa będzie ocena biegłego, który ustali, jaki był stan techniczny obu pojazdów.

We wtorek w czołowym zderzeniu busa z ciężarówką koło Nowego Miasta nad Pilicą zginęło 18 osób podróżujących busem. Ranny został kierowca ciężarówki.

d3c1r95

Podziel się opinią

Share

d3c1r95

d3c1r95