Trwa ładowanie...
d36j933

Prognozy pogody dla kierowców na majówkę

Wszyscy, którzy planują wyjazd na długi majowy weekend przeglądają nerwowo prognozy pogody sprawdzając, czy aura pozwoli na bezproblemowe pokonanie długiej trasy. W poprzednich latach bywało i tak, że w majówkę spadł śnieg. Sprawdziliśmy prognozy na okres od piątku 28 kwietnia do środy 3 maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognozy pogody dla kierowców na majówkę
(Fotolia)
d36j933

Niestety niewiele osób ma dylemat, czy na majówkę jechać kabrioletem, ale wielu kierowców zastanawia się czy wstrzymać się ze zmianą opon na letnie. Ostatnie chłodne dni, a nawet występujące lokalnie nocne przymrozki nie napawają optymizmem, kiedy mamy przed sobą kilka dni wolnych od pracy. Okres ten będzie trudny dla kierowców, ponieważ trasy prowadzące nad morze, w góry i na mazury będą znacznie bardziej zatłoczone.

Niezależnie od tego, w którą stronę kraju się wybieramy, warto wcześniej sprawdzić prognozę pogody. Póki co możemy korzystać z długoterminowych prognoz pogody, a te są zgodne. W weekend 29 i 30 kwietnia pogodna nie będzie nas rozpieszczać. Niewiele ponad 10 stopni Celsjusza i przelotne opady deszczu nie będą umilać nam jazdy w sobotę i niedzielę. Nieco lepiej sytuacja wygląda w czasie majowych wolnych dni. Poniedziałek też ma być pochmurny i chłodny, ale wtorkowe i środowe prognozy przewidują temperatury 17 i 19 stopni i tylko niewielkie zachmurzenie.

Długi i wolny od pracy weekend nie będzie sprzyjał spędzaniu czasu w nieocieplanym garażu. Temperatury nocami w dniach sobota – poniedziałek mają spadać do 0 stopni Celsjusza, natomiast we wtorek i środę nocą ma być 1 lub 2 stopnie.

Wszystkim, którzy planują jeździć autem wcześnie rano radzimy zachować wzmożoną ostrożność, ponieważ spadek temperatur w okolice 0 stopni to nie jest temperatura optymalna dla letniego ogumienia. Ale poruszanie się z dozwoloną prędkością powinno dać czas na reakcję w przypadku nieoczekiwanej sytuacji na drodze.

d36j933

Podziel się opinią

Share

d36j933

d36j933