Trwa ładowanie...

Proboszcz jeździ autem za ponad 400 tys. zł. Część wiernych jest oburzona

Czy składki wiernych są przeznaczane na przyjemności doczesne proboszcza? Takie pytanie stawiają parafianie w Kasinie Wielkiej i publikują zdjęcie luksusowego auta księdza.

Proboszcz jeździ autem za ponad 400 tys. zł. Część wiernych jest oburzonaŹródło: Facebook.com
d324rk6
d324rk6

Część parafian w Kasinie Wielkiej zarzuca proboszczowi zbyt duże wydatki na własne zachcianki. "Parafianie widzą, jak ksiądz, który zbiera składki w drugą niedzielę miesiąca z przeznaczeniem "na potrzeby kościoła”, zbiera po domach - wysyłając po raz kolejny na ten sam cel strażaków i radę parafialną - a te prace nadal nie są wykonywane, tylko w zamian ich widzimy w garażach plebańskich coraz więcej klasowych pojazdów, przykładowo sportowy Porsche Macan (2017 rok), wart sporo ponad 400 tys. zł" - taki wpis na Facebooku, okraszony zdjęciami auta, opublikowała grupa wiernych.

Zobacz też: Pierwsza Komunia, pierwszy kicz

Parafianie cytują słowa duchownego, który w połowie października narzekał podczas kazania, że liczba wiernych się zmniejszyła o ok. 400 osób. Zdaniem części wiernych luksusowe auto może być jedną z przyczyn niskiej frekwencji na nabożeństwach.

Zarzucają też duchownemu, że "nie potrafi własnymi słowami powiedzieć kazania na niedzielnej mszy, tylko puszcza z laptopa treści niezwiązane z Ewangelią oraz zostawił w nieładzie zabytkowy kościół i plebanię, niejednokrotnie zdewastowaną podczas niby prac przy kościele". Uważają też, że źle traktował swojego poprzednika.

Kasina Wielka znajduje się w województwie małopolskim, w powiecie limanowskim, w gminie Mszana Dolna. To wieś zamieszkana przez około 2800 mieszkańców. Mieszka tu m.in. Justyna Kowalczyk, biegaczka narciarska, medalistka olimpijska.

Źródło: kasinawielka-kaplicanabrzegu.pl,Facebook

d324rk6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d324rk6
Więcej tematów