Trwa ładowanie...
korek
21-12-2011 16:22

Prawie 8 tys. zł rocznie za korki

Prawie 8 tys. zł rocznie za korkiŹródło: sxc.hu
dm1gba8
dm1gba8

1750 euro rocznie kosztują każdego mieszkańca Rzymu korki uliczne. Obliczono, że po pękających w szwach ulicach Wiecznego Miasta jeździ codziennie dwa i pół miliona samochodów.

W opracowaniu na temat ruchu ulicznego, sporządzonym na rzymskim uniwersytecie Luiss podano, że ta rekordowa liczba samochodów, których jest prawie tyle, ilu mieszkańców, powoduje korki przez 200 dni w roku.

Na 1,6 miliarda euro szacuje się straty, wynikające z nieprzepracowanych godzin roboczych, spędzonych przez rzymian na zatkanych ulicach zamiast w pracy.

Według tych obliczeń, korki i ich konsekwencje przynoszą miastu szkody w wysokości 2,8 miliarda euro. Dochodzą do tego straty wyrządzone w rezultacie zanieczyszczenia środowiska, a także - co odnotowuje się jako nowe zjawisko - wyraźny spadek poziomu życia. Mieszkańcy włoskiej stolicy coraz więcej godzin bowiem spędzają za kierownicą, a czas dojazdu do pracy czy szkoły z każdym rokiem wydłuża się.

Łączne straty ekonomiczne, spowodowane przez czas stracony na nieprzejezdnych ulicach oraz smog oblicza się na 8 miliardów w Rzymie i na 27 miliardów euro w całych Włoszech.

Jazda po Rzymie stała się prawdziwym koszmarem - podkreśliły media analizując raport, ogłoszony w piątek, który był kolejnym dniem paraliżu na ulicach, spowodowanego przez strajk pracowników komunikacji miejskiej.

dm1gba8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm1gba8
Więcej tematów