Trwa ładowanie...

Prawie 6 tys. sklepów internetowych zaatakowanych przez wirus

Ofiarami padły firmy sprzedające samochody czy odzież, a także muzea, a nawet witryny rządowe. Niektóre ślady wykryte w śledztwie wskazują na cyberzłodzieji z Rosji.

Prawie 6 tys. sklepów internetowych zaatakowanych przez wirusŹródło: Fotolia, fot: ldprod
d6y8xdh
d6y8xdh

Prawie sześć tysięcy internetowych sklepów jest zainfekowanych wirusem, który kradnie informacje z kart płatniczych klientów - sugeruje holenderski ekspert Willem De Groot.

Ofiarami padły firmy sprzedające samochody czy odzież, a także muzea, a nawet witryny rządowe. Niektóre ślady wykryte w śledztwie wskazują na cyberzłodziei z Rosji.

Willem De Groot twierdzi, że cyberwłamywacze wykorzystują luki w zabezpieczeniach kilku popularnych programów, umożliwiających prowadzenie internetowych sklepów. Po uzyskaniu dostępu złodzieje umieszczają w tych programach własny fragment kodu, który umożliwia skopiowanie informacji, dotyczących kart płatniczych i transakcji. Niektóre skradzione dane były wysyłane na serwery w Rosji; były także sprzedawane na internetowym czarnym rynku za 3. dolarów za sztukę - pisze na swym blogu Willem de Groot.

d6y8xdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6y8xdh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj