Trwa ładowanie...
holderName

Prawa ręka kierowcy. Nawigacja, z którą trafisz do celu

Obecnie coraz większa liczba kierowców korzysta z nawigacji na telefonie, ale nawigacje samochodowe wciąż cieszą się dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, oferują bezpieczną i najszybszą drogę do celu i dają pewność, że mapa nie wyłączy się, bo ktoś do ciebie zadzwonił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Każdy użytkownik doceni inne zalety nawigacji
Każdy użytkownik doceni inne zalety nawigacji (Shutterstock.com)
holderName

Każdy wymagający kierowca potrzebuje dobrej jakości sprzętu, który dodatkowo nie uszczupli zbyt mocno domowego budżetu. W przeciwieństwie do smartfona z wgraną aplikacją, nawigacja nie musi kosztować wiele. Modele z zagwarantowaną dożywotnią aktualizacją map kosztują nawet mniej niż 250 zł.

Nie tylko Polska

Najlepszej klasy nawigacja z wgranymi mapami całej Europy może słono kosztować. Dlatego mając do dyspozycji ograniczone fundusze, trzeba się najpierw zastanowić, czy zdarza ci się jeździć w dalekie trasy i jak często zamierzasz korzystać z nawigacji. Przeciętny kierowca, który od czasu do czasu odwiedza nowe miasta, a zwykle porusza się po doskonale znanych trasach, powinien wybrać nawigację z wgraną mapą Polski. Mapy Europy będą tu zwykłym bajerem i niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy.

Jak często aktualizować mapy

Konieczność cyklicznych aktualizacji map jest czymś oczywistym. Każdego roku powstaje mnóstwo dróg, równie wiele jest w remoncie. Jeśli więc nie chcesz natknąć się na niespodziewane utrudnienia w trasie, musisz liczyć się z cykliczną aktualizacją map. Dokładnie przejrzyj warunki zakupu sprzętu, w przeciwnym wypadku czeka cię cykliczne płacenie dodatkowych pieniędzy za możliwość przedłużenia subskrypcji i aktualizacji map.

holderName

Pamiętaj również, że mapy wgrane na urządzenia dostępne w sklepach były aktualne wtedy, gdy wyjeżdżały z fabryki do sklepowych magazynów, dlatego po zakupie należy je przede wszystkim zaktualizować przy pomocy dołączonego do zestawu kabla. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera z dostępem do internetu, zainstalować oprogramowanie i postępować zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com, Fot: Gaby Kooijman)

Profile jazdy dla zaawansowanych kierowców

Choć wielu kierowców przy wytyczeniu trasy i tak wybiera tę najkrótszą, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprogramować urządzenie tak, by dostosować drogę do swoich wymagań. Możesz uwzględnić zarówno niskie wiadukty, jak i godzinowe zakazy przejazdu dla samochodów ciężarowych. Możliwości jest bardzo dużo. Dobrej jakości nawigacja będzie ponadto w stanie wytyczyć najbezpieczniejszą, najszybszą czy najbardziej ekonomiczną trasę. Część kierowców zainteresuje również możliwość wytyczenia drogi z pominięciem odcinków płatnych.

Istotnym udogodnieniem jest również wizualizacja mapy. Sprawdzi się szczególnie w przypadku, gdy planujesz podróż do dużego miasta. Na ekranie wyświetlą się zarysy budynków, dzięki czemu łatwiej będzie ci odnaleźć się w terenie. Dodatkowo na długich trasach przyda się nawigacja korzystająca z map, na których zaznaczono fotoradary. W ten sposób oszczędzisz sobie kłopotów.

Duży i przejrzysty ekran

Nawigacja samochodowa przewyższa smartfony pod względem wbudowanego ekranu. Po pierwsze za stosunkowo niską cenę będziesz w stanie kupić urządzenie o dużej przekątnej, dzięki czemu zarówno wprowadzanie wytycznych trasy, jak i zerkanie na ekran w trakcie jazdy będzie o wiele wygodniejsze. Po drugie w przeciwieństwie do tych smartfonowych, ekrany nawigacji samochodowych są matowe. W związku z tym nawet w najbardziej słoneczne dni nie będziesz mieć problemów z odczytaniem informacji. Ani słońce, ani tym bardziej ciemność nie będzie ci przeszkadzać.

holderName

Zobacz też: Nowy sezon "Korony królów" w TVP1

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów