Trwa ładowanie...
d48hp1p

Prawa ręka kierowcy. Nawigacja, z którą trafisz do celu

Obecnie coraz większa liczba kierowców korzysta z nawigacji na telefonie, ale nawigacje samochodowe wciąż cieszą się dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, oferują bezpieczną i najszybszą drogę do celu i dają pewność, że mapa nie wyłączy się, bo ktoś do ciebie zadzwonił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Każdy użytkownik doceni inne zalety nawigacji
Każdy użytkownik doceni inne zalety nawigacji (Shutterstock.com)
d48hp1p

Każdy wymagający kierowca potrzebuje dobrej jakości sprzętu, który dodatkowo nie uszczupli zbyt mocno domowego budżetu. W przeciwieństwie do smartfona z wgraną aplikacją, nawigacja nie musi kosztować wiele. Modele z zagwarantowaną dożywotnią aktualizacją map kosztują nawet mniej niż 250 zł.

Nie tylko Polska

Najlepszej klasy nawigacja z wgranymi mapami całej Europy może słono kosztować. Dlatego mając do dyspozycji ograniczone fundusze, trzeba się najpierw zastanowić, czy zdarza ci się jeździć w dalekie trasy i jak często zamierzasz korzystać z nawigacji. Przeciętny kierowca, który od czasu do czasu odwiedza nowe miasta, a zwykle porusza się po doskonale znanych trasach, powinien wybrać nawigację z wgraną mapą Polski. Mapy Europy będą tu zwykłym bajerem i niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy.

Jak często aktualizować mapy

Konieczność cyklicznych aktualizacji map jest czymś oczywistym. Każdego roku powstaje mnóstwo dróg, równie wiele jest w remoncie. Jeśli więc nie chcesz natknąć się na niespodziewane utrudnienia w trasie, musisz liczyć się z cykliczną aktualizacją map. Dokładnie przejrzyj warunki zakupu sprzętu, w przeciwnym wypadku czeka cię cykliczne płacenie dodatkowych pieniędzy za możliwość przedłużenia subskrypcji i aktualizacji map.

d48hp1p

Pamiętaj również, że mapy wgrane na urządzenia dostępne w sklepach były aktualne wtedy, gdy wyjeżdżały z fabryki do sklepowych magazynów, dlatego po zakupie należy je przede wszystkim zaktualizować przy pomocy dołączonego do zestawu kabla. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera z dostępem do internetu, zainstalować oprogramowanie i postępować zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie.

Shutterstock.com

Profile jazdy dla zaawansowanych kierowców

Choć wielu kierowców przy wytyczeniu trasy i tak wybiera tę najkrótszą, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprogramować urządzenie tak, by dostosować drogę do swoich wymagań. Możesz uwzględnić zarówno niskie wiadukty, jak i godzinowe zakazy przejazdu dla samochodów ciężarowych. Możliwości jest bardzo dużo. Dobrej jakości nawigacja będzie ponadto w stanie wytyczyć najbezpieczniejszą, najszybszą czy najbardziej ekonomiczną trasę. Część kierowców zainteresuje również możliwość wytyczenia drogi z pominięciem odcinków płatnych.

Istotnym udogodnieniem jest również wizualizacja mapy. Sprawdzi się szczególnie w przypadku, gdy planujesz podróż do dużego miasta. Na ekranie wyświetlą się zarysy budynków, dzięki czemu łatwiej będzie ci odnaleźć się w terenie. Dodatkowo na długich trasach przyda się nawigacja korzystająca z map, na których zaznaczono fotoradary. W ten sposób oszczędzisz sobie kłopotów.

Duży i przejrzysty ekran

Nawigacja samochodowa przewyższa smartfony pod względem wbudowanego ekranu. Po pierwsze za stosunkowo niską cenę będziesz w stanie kupić urządzenie o dużej przekątnej, dzięki czemu zarówno wprowadzanie wytycznych trasy, jak i zerkanie na ekran w trakcie jazdy będzie o wiele wygodniejsze. Po drugie w przeciwieństwie do tych smartfonowych, ekrany nawigacji samochodowych są matowe. W związku z tym nawet w najbardziej słoneczne dni nie będziesz mieć problemów z odczytaniem informacji. Ani słońce, ani tym bardziej ciemność nie będzie ci przeszkadzać.

d48hp1p

Zobacz też: Nowy sezon "Korony królów" w TVP1

d48hp1p

Podziel się opinią

Share

d48hp1p

d48hp1p