Trwa ładowanie...

Praktyczny gadżet kierowcy. Warto mieć go przy kluczach

Jeśli zdarza ci się często podróżować autem, powinieneś liczyć się z ryzykiem awarii lub stłuczki. Apteczka czy zestaw z narzędziami to jedno, warto mieć ze sobą również coś, co pomoże ci w kryzysowej sytuacji.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Praktyczny gadżet kierowcy. Warto mieć go przy kluczachŹródło: Shutterstock.com
d3zj4vk
d3zj4vk

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Połączenie kilku istotnych gadżetów zamknięte w niewielkiej i wytrzymałej obudowie sprawi, że w kryzysowej sytuacji nie będziesz mieć związanych rąk.

Zawsze pod ręką

Największą zaletą breloka samochodowego jest jego poręczność i rozmiar. Zajmuje bardzo mało miejsca, możesz więc przyczepić go do samochodowych kluczyków by mieć go wszędzie tam, gdzie potrzebujesz. Noszenie go w ten sposób ma jeszcze jedną zaletę. Zawsze wiesz, że znajdziesz brelok przy stacyjce i wystarczy mocno szarpnąć, by móc posługiwać się narzędziem bez wyciągania kluczyków ze stacyjki. Dodatkowo w odsłoniętej szczelinie znajdziesz praktyczny nożyk do cięcia pasów.

Jest on wykonany z metalu wysokiej jakości, a krawędź tnąca jest tak ostra, że z powodzeniem poradzi sobie ze wzmocnionymi pasami bezpieczeństwa. W dodatku nie musisz martwić się o ostrzenie, nożyk nie stępi się nawet przez wiele lat. Ostrze otoczone jest z dwóch stron ochronną warstwą tworzywa sztucznego, dlatego nie pokaleczysz się nim nawet w stresujących chwilach. Będąc świadkiem wypadku nie zawsze masz możliwość odpięcia pasów bezpieczeństwa poszkodowanej osoby, znacznie łatwiej będzie je przeciąć.

Youtube.com
Źródło: Youtube.com

Poradzi sobie ze wzmocnioną szybą

Jeśli w wyniku kolizji drzwi nie da się otworzyć lub pasażerowie uszkodzonego samochodu są nieprzytomni, trzeba będzie dostać się do środka w inny sposób. Najprostszym rozwiązaniem jest wybicie bocznej szyby w aucie, a następnie otwarcie drzwi od środka.

d3zj4vk

Oczywiście należy pamiętać o względach bezpieczeństwa, zarówno swojego, jak i pasażerów. Dlatego przed przystąpieniem do zbijania szyby warto owinąć dłoń kawałkiem materiału, by uchronić rękę przed spadającymi kawałkami szkła. Po naruszeniu szyby należy dokładnie oczyścić całą ramę okienną ze szkła, które mogłoby odpaść w momencie, gdy włożysz dłoń do środka w poszukiwaniu klamki. Dodatkowo nie wolno narażać osób poszkodowanych, dlatego powinno się wybijać tylko szyby, za którymi nikogo nie ma. Nieumiejętne wybicie szyby może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Dodatkowe akcesoria

Wbudowany miernik ciśnienia opon pozwoli na ocenienie, czy koła nadają się do długotrwałej podróży. Możesz więc sprawdzić, czy opona wymaga podpompowania nim jeszcze wyruszysz z domu. Wbudowana miarka stanu zużycia bieżnika pozwoli ci natomiast ocenić kondycję opon. Wbudowana latarka przyda się szczególnie podczas jazdy nocnej, gdy na przykład podczas awarii na nieoświetlonej i ruchliwej drodze musisz rozstawić trójkąt ostrzegawczy.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3zj4vk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zj4vk
Więcej tematów