Trwa ładowanie...

Powstanie Warszawskie 1 sierpnia - uroczystości i utrudnienia w ruchu

Jak co roku obchody rocznicy Powstania Warszawskiego przyczynią się do zmian w ruchu drogowym oraz funkcjonowaniu transportu publicznego. Poniżej przedstawiamy listę utrudnień z jakimi spotkamy się w Warszawie 1 sierpnia.

Powstanie Warszawskie 1 sierpnia - uroczystości i utrudnienia w ruchuŹródło: East News
d1iirlu
d1iirlu

- Marsz Mokotowa
Zmiany dotyczące organizacji ruchu drogowego oraz trasy przejazdów komunikacji miejskiej obejmą kilka rejonów miasta w różnych godzinach. Na godzinę 10 zaplanowano Marsz Mokotowa, kóry przebiegnie trasą: park Dreszera – ul. Puławska – ul. Dworkowa. Całość nie powinna potrwać więcej niż 2 godziny.

- Sztafeta z Łodzi do Warszawy
Przez ulice Warszawy przebiegnie także sztafeta „Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich – Cześć i Chwała Bohaterom” z Łodzi do Warszawy, która zakończy się na wojskowych Powązkach około godziny 16:30. Trasa sztafety przebiegać będzie przez następujące ulice: Wólczyńską, Wóycickiego, Żubrową, Anny Jagiellonki, Michaliny, Książąt Mazowieckich, Nocznickiego, Balcerzaka, Wrzeciono, Przytyk, Kasprowicza, al. Reymonta, Broniewskiego, al. Armii Krajowej, Powązkowską, Ostrowiecką.

- Przemarsz w godzinach 16:30-18:30
Ulice: Kilińskiego – Długa – al. Solidarności – al. Jana Pawła II – Elektoralna – Chłodna – Waliców.

- Przemarsz w godzinach 16:30-19:30
Rondo Dmowskiego - Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa - pl. Krasińskich.

d1iirlu

- Koncert „Warszawiacy Śpiewają (Nie)Zakazane Piosenki w godzinach 18:30-0:00
Zamknięte zostaną: pl. Piłsudskiego, pl. Małachowskiego, ulice: Wierzbowa, Focha, Królewska na odcinku od Marszałkowskiej do Krakowskiego Przedmieścia.

W godzinach 14-21 kursować będą linie autobusowe 912, 922, 944, 970 i 980 z różnych rejonów Warszawy na pętlę przy wojskowych Powązkach. ZTM uruchomi również linię tramwajową „W” kursującą na trasie pl. Narutowicza– Grójecka – pl. Zawiszy – Towarowa –Muzeum Powstania Warszawskiego – Towarowa – Okopowa – al. Solidarności – Wolska – Cm. Wolski.

Mapa dodatkowych połączeń komunikacyjnych:

ZTM
Źródło: ZTM
d1iirlu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iirlu
Więcej tematów