Trwa ładowanie...
d36j933

Powołano Reprezentację Polski na Dakar 2015

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powołano Reprezentację Polski na Dakar 2015
(mat. prasowe)
d36j933

Polacy już po raz trzeci ruszą na bezdroża Ameryki Południowej pod jedną banderą. Na wniosek Poland National Team, Polski Związek Motorowy, uchwałą z 12 grudnia powołał Reprezentację Polski na Dakar 2015. W jej składzie znalazło się 15 zawodników.

Już za niespełna dwa tygodnie polscy rajdowcy ruszą z Buenos Aires na północny wschód Argentyny w kierunku Chile i Boliwii. Wśród zawodników, którzy rywalizować będą pod biało-czerwoną flagą znaleźli się: Piotr Beaupre, Maciej Berdysz, Jacek Czachor, Marek Dąbrowski, Michał Hernik, Krzysztof Hołowczyc, Jarosław Kazberuk, Jacek Lisicki, Adam Małysz, Rafał Marton, Jakub Piątek, Jakub Przygoński, Rafał Sonik, Paweł Stasiaczek i Robin Szustkowski.

Po doskonałym występie w poprzedniej edycji Rajdu Dakar wszyscy zawodnicy chcą kontynuować dobrą passę i wyżej zawieszają sobie poprzeczkę. Krzysztof Hołowczyc będzie celował w upragnione podium, a Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem chcieliby przebić się do pierwszej „piątki”. Adam Małysz z Rafałem Martonem planują wjechać do pierwszej „dziesiątki”, a wracający po ciężkiej kontuzji Jakub Przygoński zrobi wszystko by być w ścisłej czołówce. Największe nadzieje wiążemy jednak z naszym quadowcem, Rafałem Sonikiem, który już trzykrotnie stał na podium, a przed rokiem ustąpił tylko Chilijczykowi Ignacio Casale. Liczymy także na solidny występ duetu z ciężarówki, który wystartuje nową Tatrą Jamal.

d36j933

W Rajdzie Dakar zadebiutują w tym roku aż czterej motocykliści. Maciej Berdysz, Michał Hernik i Paweł Stasiaczek stawiają sobie za cel dotarcie do mety. Podobnie jak Jakub Piątek, który kontynuuje tradycje rodzinne. Jego ojciec, Dariusz Piątek startował w 2000 roku w Afryce, ale niestety zmagań nie ukończył.

Przed startem, 3 stycznia zaplanowano spotkanie wszystkich zawodników z prezesem Polskiego Związku Motorowego Andrzejem Witkowskim, jego zastępcą Michałem Sikorą oraz ambasadorem naszego kraju w Argentynie, panem Jackiem Bazańskim.

d36j933

Podziel się opinią

Share

d36j933

d36j933