Trwa ładowanie...
d1te1ws

Poważny wypadek Ogiera na trasie Rajdu Niemiec

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poważny wypadek Ogiera na trasie Rajdu Niemiec
(ALEXANDER WITTLING / AFP)
d1te1ws

Sebastian Ogier i jego pilot Julien Ingrassia mieli poważny wypadek na trasie drugiego sobotniego odcinka specjalnego Rajdu Niemiec. Mistrzowska załoga Volkswagena została zabrana do szpitala na badania. U Francuzów na szczęście nie stwierdzono żadnych poważnych obrażeń.

Prowadzony przez Ogiera Volkswagen Polo WRC z dużą siła uderzył w barierę 1,1 kilometra po starcie drugiego sobotniego "oesu". Auto wypadło z trasy, a bariera została uszkodzona na odcinku aż trzydziestu metrów.

Onboard of Ogier's crash in Germany http://t.co/YjZnX8xvGA #ogier #WRCGermany #rallyedeutschland pic.twitter.com/LKzKqhVrtq

— Valmar Viisel (@paddocknews) sierpień 23, 2014

#WRC @WRCGermany RT @paddocknews Ogier place to crash ss8 [PHOTO] pic.twitter.com/UykRNuppTn

— BILLIOT Jérémie (@planetemarcus) sierpień 23, 2014

d1te1ws

Po wypadku aktualnych mistrzów świata WRC odcinek specjalny został odwołany, a załogę na wszelki wypadek zabrano do szpitala na badania. Tam lekarze nie stwierdzili u Ogiera i Ingrassii poważnych obrażeń.

Ogier całe zdarzenie określił mianem "dość brutalnego". - Jechaliśmy na szóstym biegu na długiej prostej. Potem był zakręt w prawo, a po skoku, który miał miejsce trochę wcześniej, niż myśleliśmy, straciłem kontrolę nad autem. Uderzyliśmy w barierę i zatrzymaliśmy się na stoku pełnym niewielkich drzew. Najważniejsze, że wszystko z nami w porządku - podkreślił francuski kierowca rajdowy.

Mistrz świata z 2013 roku nie wróci już do rywalizacji w Rajdzie Niemiec. Uszkodzenia auta okazały się zbyt poważne, by można było szybko je naprawić.

d1te1ws

Podziel się opinią

Share

d1te1ws

d1te1ws