Trwa ładowanie...
d5nbunr
d5nbunr

Powalone drzewa zablokowały drogę krajową nr 8 w woj. dolnośląskim

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d5nbunr

Droga krajowa nr 8 Wrocław - Kudowa Zdrój została zablokowana przez powalone drzewa w okolicy Ząbkowic Śląskich. To efekt silnych burz, które w piątek wieczorem przetaczają się nad woj. dolnośląskim.

Jak powiedział dyżurny z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, nad powiatem ząbkowickim przemieszcza się chmura burzowa, której towarzyszą bardzo intensywne opady i silny wiatr. - Mamy wiele zgłoszeń dotyczących uszkodzonego drzewostanu oraz zalanych budynków w miejscowościach Bardo i Opolnica - mówił strażak.

Chmura burzowa przemieszcza się w stronę Wrocławia. - Spodziewamy się, że liczba interwencji związanych z usuwaniem uszkodzonych drzew będzie stopniowo rosnąć - dodał dyżurny.

Z powodu intensywnych opadów deszczu stany alarmowe na terenie Dolnego Śląska są przekroczone w trzech miejscach na rzekach Kaczawa, Widawa i Czarna Woda. Alarmy powodziowe ogłoszono w powiatach lubańskim, lwóweckim, złotoryjskim, zgorzeleckim, jeleniogórskim i bolesławieckim oraz w Jeleniej Górze, a pogotowia przeciwpowodziowe obowiązują w dziesięciu gminach oraz w Legnicy.

d5nbunr

Podziel się opinią

Share

d5nbunr

d5nbunr