Trwa ładowanie...
d4hksz3
Porsche Janis Joplin sprzedane za rekordową sumę

Porsche Janis Joplin sprzedane za rekordową sumę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4hksz3

Porsche należące do Janis Joplin zlicytowano właśnie w nowojorskim domu aukcyjnym Sotheby’s za sumę 1,7 miliona dolarów. To ponad trzykrotnie więcej niż organizatorzy aukcji spodziewali się uzyskać za pojazd należący do legendarnej wokalistki.

Kabriolet 356 C 1600 S.C. z 1964 r. wyceniany był przed licytacją na kwotę od 400 do 600 tys. dolarów. Joplin kupiła go w 1968 r. i natychmiast oddała do „poprawienia”. Biały lakier zdecydowanie nie korespondował z osobowością artystki. Na karoserii pojawiło się zatem barwne graffiti, zdobiące auto od zderzaka do zderzaka. Piosenkarka jeździła nim wszędzie i auto było powszechnie z nią kojarzone. To zresztą właśnie dzięki niemu odnaleziono ją 4 października 1970 r., gdy nie pojawiła się na zaplanowanej sesji nagraniowej. Zaparkowane pod jednym z hollywoodzkich hoteli, wskazywało gdzie jest właścicielka.

d4hksz3

Po śmierci Janis Joplin, Porsche przeszło na własność jej młodszego rodzeństwa Michaela i Laury, którzy współdzielili je przez 25 lat. Czas niestety nie był łaskawy dla unikatowego malarstwa na nadwoziu i farba szybko zaczęła się łuszczyć. Podjęto więc decyzję o pomalowaniu samochodu na szaro. Szczęśliwie po jakimś czasie udało się odrestaurować pierwotną szatę auta, ale wykonano to już w zdecydowanie trwalszy sposób.

W 1995 r. Michael i Laura przekazali auto do muzeum Rock and Roll Hall of Fame w Cleveland, gdzie było wystawione aż do teraz. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży samochodu rodzeństwo chce przeznaczyć na wsparcie programu socjalnego, realizowanego w ramach upamiętnienia Janis Joplin.

Znajdź samochód swoich marzeń w najniższej cenie!

d4hksz3

Podziel się opinią

Share

d4hksz3

d4hksz3