Trwa ładowanie...
d2xzpvz
Porsche Boxster Spyder pręży muskuły

Porsche Boxster Spyder pręży muskuły

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xzpvz

Porsche rozpoczyna tegoroczny sezon na kabriolety światową premierą nowego roadstera Boxster Spyder. Ten sportowy model zadebiutował podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku. Nowe Porsche zajmie czołowe miejsce w gamie dwuosobowych aut z otwartym nadwoziem. Zachowa przy tym charakter poprzednika.

Jak przystało na roadstera, Boxster Spyder zapewnia sportowe wrażenia z jazdy. Ma sztywne, obniżone o 20 mm zawieszenie, hamulce przejęte z modelu 911 Carrera, bardziej bezpośredni układ kierowniczy oraz 6-cylindrowy, umieszczony centralnie silnik o pojemności 3,8 litra i mocy 375 KM.

Nowy roadster jest najmocniejszy, a jednocześnie najlżejszy w gamie – i zapewnia dzięki temu doskonałe osiągi. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje mu około 4,5 sekundy; prędkość maksymalna to 290 km/h. Średnie zużycie paliwa modelu wynosi 9,9 l/100 km.

d2xzpvz

Wizualnie Boxster Spyder odwołuje się do legendarnych sportowych i wyścigowych aut Porsche. Jego wizytówką są dwa charakterystyczne wybrzuszenia za fotelami – to hołd dla modelu 718 Spyder z lat 60. Częściowo obsługiwane ręcznie, lekkie poszycie dachowe nadaje się do codziennej eksploatacji i przywodzi na myśl roadstery z przeszłości. Charakterystyczną sylwaetkę podkreślają przetłoczenia wlotów powietrza po bokach karoserii. Przedni i tylny pas pochodzą z rasowego coupe Porsche Cayman GT4.

Bardziej niż którykolwiek inne Porsche Boxster, nowy Spyder tworzy w kabinie atmosferę czystej przyjemności z jazdy. Kierowca i pasażer siedzą w lekkich, kubełkowych fotelach z wydatnym podparciem bocznym, a nowa kierownica o średnicy 360 mm sprzyja odpowiedniej precyzji prowadzenia roadstera.

Z myślą o ograniczeniu masy własnej wyposażenie standardowe auta nie obejmuje radia ani klimatyzacji. Oba elementy są jednak dostępne na życzenie, bez dodatkowych kosztów. Ponadto, nabywcy mają do wyboru całą gamę systemów nagłośnienia zaserwowanych dla modelu Porsche Boxster – w tym system multimedialny Porsche Communication Management (PCM) ze wszystkimi rozbudowanymi funkcjami.

Źródło: Porsche

d2xzpvz

Podziel się opinią

Share

d2xzpvz

d2xzpvz