Trwa ładowanie...
ddqcp7k
Popularne auto rodzinne doczekało się następcy

Popularne auto rodzinne doczekało się następcy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ddqcp7k

*Podczas salonu samochodowego w Genewie swoją premierę miał nowy Volkswagen Touran – jeden z najpopularniejszych samochodów rodzinnych świata, sprzedany dotąd w liczbie 1,9 mln egzemplarzy. *

Auto zwraca uwagę nową, usportowioną sylwetką nawiązującą jednak do poprzednika. Całkowicie zmieniono wnętrze – za sprawą foteli w nowo opracowanym systemie Fold-Flat, z mocowaniami Isofix, układ kabiny można dopasowywać do chwilowych potrzeb. Bagażnik o pojemności wynoszącej 1040 l (mierzone po sufit, do drugiego rzędu foteli) oraz 47 schowków sprawiają, że nowy Touran to dobry towarzysz codziennych podróży. Czyste powietrze we wnętrzu zapewnia (opcjonalna) automatyczna trzystrefowa klimatyzacja z filtrem przeciwalergicznym.

ddqcp7k

Zupełnie nowy Touran to pierwszy van skonstruowany w oparciu o platformę modułową MQB. Przyniosła ona wiele korzyści dla konstrukcji i dla samej koncepcji tego modelu, jak np. znacznie większy rozstaw osi i bardzo krótkie zwisy nadwozia, które pozwoliły efektywnie wykorzystać pojemność wnętrza. Mimo większej długości nadwozia i zastosowania wielu systemów z dziedziny bezpieczeństwa oraz komfortu nowy Touran jest o 62 kg lżejszy niż poprzedni model. To, jak również lepsza aerodynamika, przyczyniło się do zmniejszenia zużycia paliwa. Trzy silniki benzynowe (TSI) o mocy 81 kW/110 KM, 110 kW/150 KM i 132 kW/180 KM, jak również trzy turbodiesle (TDI) – 81 kW/110 KM, 110 kW/150 KM oraz 140 kW/190 KM, są do 19% oszczędniejsze. Seryjne na pokładzie Tourana są system Start-Stop oraz system odzyskiwania energii.

Duża jak na standardy aut tej klasy jest liczba nowych systemów asystujących kierowcy oraz multimedialnych: w wyposażeniu seryjnym znajduje się system automatycznego hamowania po kolizji, opcjonalnie dostępny jest także tempomat z automatyczną regulacją odległości od poprzedzającego pojazdu (ACC), system Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście, asystent jazdy w korku, aktywny system ochrony pasażerów, system Side Assist z funkcją ostrzegania o pojazdach nadjeżdżających z boku, jak również system Trailer Assist, ułatwiający manewrowanie autem z przyczepą.

Nowościami w Touranie są ponadto elektryczne otwieranie i zamykanie pokrywy bagażnika, funkcja Easy Open umożliwiająca automatyczne uniesienie pokrywy bagażnika po wykonaniu określonego ruchu stopą, wybór profilu jazdy oraz wydajne reflektory w technologii LED.

ddqcp7k

Do nowego Tourana dostępnych jest pięć systemów radiowych i radiowo-nawigacyjnych. Do dyspozycji jest też cyfrowe radio DAB+. Do trzech droższych urządzeń Volkswagen zaoferuje jako nowość platformę „App Connect”, co stworzy możliwość korzystania z „Car Play” (Apple), „Android Auto” (Google) i „MirrorLink TM” – dzięki nim z systemem multimedialnym będzie można zintegrować liczne aplikacje ze smartfona. Dla rodzin szczególnie przydatna okaże się kolejna, dostępna za dopłatą, nowość oferowana w Touranie – elektroniczny wzmacniacz głosu. Głos wzmocniony przez mikrofon zostaje przekazany do głośników i dzięki temu jest słyszalny w tylnych rzędach foteli.

Źródło: Volkswagen

mp/moto.wp.pl

ddqcp7k

Podziel się opinią

Share

ddqcp7k

ddqcp7k