Trwa ładowanie...
10-07-2002 15:57

Poprawki w Seicento, grudzień 2000

Poprawki w Seicento, grudzień 2000
d2xqs7l
d2xqs7l

Poprawki w Seicento, grudzień 2000, Magdalena Kieliszek

Po dwóch latach od wprowadzenia modelu, Fiat Seicento doczekał się drobnych zmian kosmetycznych. Seicento z gamy 2000 wyróżnia się głównie nowym przednim zderzakiem. Zamontowanie go oraz inne ukształtowanie wlotu powietrza umożliwiło konstruktorom zamontowanie prostokątnych reflektorów przeciwmgielnych w wersjach S, SX i Sporting.

(WP)
Źródło: (WP)

Więcej zmian wprowadzono we wnętrzu auta. Zmieniono kolory zestawu wskaźników na desce rozdzielczej. Tło jest teraz czarne, a cyfry białe. Wszystko podświetlone jest na jasno pomarańczowo. W tej samej tonacji są diody podświetlające wewnętrzne urządzenia sterujące.

d2xqs7l

Każda wersja nowego Seicento wyposażona została w zegar cyfrowy. W Sportingu dodatkowo panel sterowania ogrzewaniem wykonany jest w kolorze tytanu.

Fiat postanowił również zmienić kolory nadwozia Seicento. Zmieniono osiem z trzynastu dotychczasowych barw. Niektóre z nich pojawiły się już na nowym Punto. Klienci Fiata mogą kupić teraz Seicento w jednym z sześciu kolorów pastelowych lub siedmiu metalizowanych. Sporting dostępny jest w pięciu kolorach nadwozia. W modelu tym można zamówić dodatkowo skórzaną tapicerkę.

Podobnie jak poprzednik, Seicento 2000 może być napędzany silnikiem o pojemności 0,9 l lub 1,1 litra. Ta ostatnia jednostka wyposażona została dodatkowo w wielopunktowy wtrysk paliwa. Modyfikacja miała na celu optymalizację charakterystyki silnika oraz spełnienie norm europejskich (tzw. Euro 3) w zakresie emisji spalin.

Zmieniono przewody ssące głowicy silnika, kolektor dolotowy oraz profil krzywek na wałku rozrządu. Zmodernizowany silnik osiąga moc maksymalną 40 kW (54 KM) przy 5000 obr/min. Dla porównania, dotychczas było to możliwe przy 5500 obr/min.

Auto z silnikiem 1,1 MPI osiąga prędkość maksymalną 150 km/h. Zużywa 8,3 l benzyny na 100 km w cyklu miejskim, 4,7 l w cyklu pozamiejskim i 6,0 l w mieszanym.

d2xqs7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xqs7l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj