Trwa ładowanie...
d24nd4y
d24nd4y

Polskie premiery Audi Q7 i TT Roadster z wirtualnym kokpitem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d24nd4y

Podczas poznańskich targów motoryzacyjnych Motor Show 2015 Audi zaprezentowało po raz pierwszy w Polsce nowe Q7 i TT Roadster. Oba samochody mają nowoczesny system wyświetlania i rozrywki - wirtualny kokpit.

Głównym elementem systemu jest cyfrowa deska rozdzielcza, która zastępuje analogowe wskaźniki i skupia wszystkie ważne informacje w polu widzenia kierowcy - powiedział w czwartek PAP dyrektor marki Audi w Polsce Michał Bowsza.

"Wirtualny kokpit to zupełnie nowy wymiar rozrywki w samochodzie. Pierwszy taki system pojawił się w Audi TT, kolejny w modelu Q7, a za chwilę każdy nowy model Audi A4 będzie w niego wyposażony. To jest połączenie kokpitu z tym, co do tej pory pełniło funkcję centralnego wyświetlacza infotainment. (...) Całość połączona jest z internetem za pomocą sieci LTE 4G" - podkreślił Bowsza. Zapewnił, że system pojazdu będzie aktualizowany online.

d24nd4y

Przedstawiciel niemieckiego koncernu poinformował, że Audi liczy, że nowy flagowy SUV z Inglostadt (Q7) będzie cieszyć się popularnością na polskim rynku. "Przedsprzedaż rozpoczęliśmy w zeszłym tygodniu i już przyjęliśmy ponad 100 zamówień" - poinformował Bowsza.

Poznań Motor Show 2015 odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich od piątku do niedzieli. W czwartek odbyły się pokazy dla mediów.

d24nd4y

Podziel się opinią

Share

d24nd4y

d24nd4y