WP

Polski sukces na północnej pętli

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski sukces na północnej pętli
(REZ-Motorsport)
WP

Niespełna miesiąc temu, 18-20 czerwca odbyła się kolejna impreza z cyklu ADAC Trophy, w której wystartował polski zespół REZ-Motorsport. Impreza Eifelrennen odbywa się od 1922 roku i wśród dotychczasowych zwycięzców przewijają się takie postacie jak: Tazio Nuvolari, Rudolf Caracciola, Stirling Moss, Juan Manuel Fangio, Jim Clark, Jo Siffert

(fot. REZ-Motorsport)
Podziel się

Wyścig rozgrywany jest na pętli północnej oraz Mercedes Arena, co daje w sumie dystans 25,37 km na okrążenie. W ramach pucharów ADAC i FHR rozegrano długodystansowy wyścig o długości 300 km. Do startu dopuszczonych zostało 177 samochodów. W klasie, w której startował polski zespół (Rafał Płatek i Reuven Sommer), wystartowało 17 samochodów.

WP

Pętla północna wykazała się typową gościnnością serwując zawodnikom zmienne warunki pogodowe na poszczególnych sekcjach toru. Dobór opon w trakcie wyścigu był ponownie kluczową kwestią. Podczas przygotowań do startu świeciło piękne słońce, zaś w momencie samego startu rozpętała się ulewa i z trybun było widać wyłącznie pierwsze dwa samochody.

Dzięki wyborowi semi-slicków polskiemu kierowcy udało się prześcignąć wielu rywali w Porsche 911 w klasie do 2000. Niestety, 914-tka liderów serii, jak również 3 bardzo szybkie Alfy GTA stałych bywalców tego toru, nadal były poza zasięgiem. Zespół ukończył wyścig na 5 miejscu w klasie pucharu ADAC Trophy.

Źródło: Moto Target

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP