Trwa ładowanie...

Polski kierowca celowo przekroczył czas pracy i zasnął. Obudził się w rowie

Przepisy dotyczące czasu pracy nie zostały wymyślone bez potrzeby. Kierowca tego składu przekonał się o tym na własnej skórze. Zrezygnował z wymaganego odpoczynku, oszukał tachograf i kontynuował pracę. Cztery godziny później wpadł do rowu, bo zasnął za kierownicą.

Share
Polski kierowca celowo przekroczył czas pracy i zasnął. Obudził się w rowieŹródło: Materiały prasowe, fot: WITD
d1f19eu

Kierujący ciągnikiem DAF przewoził ładunek z miejscowości Wysokie Mazowieckie do Gorzowa Wielkopolskiego. Nowy dzienny okres pracy rozpoczął się około godz. 23:00 i kierowca jechał legalnie do około 3:00 w nocy. Wtedy podłożył magnes fałszujący wskazania tachografu i kontynuował jazdę.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: WITD

W ten sposób jechał jeszcze przez ok. 4 godziny pokonując dystans 200 km. Był tak zmęczony, że zasnął i wjechał do rowu. Mężczyzna przyznał się do przewinienia. Za nierejestrowanie wskazań dotyczących przejazdu został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł. Dostał też zakaz kontynuowania jazdy do czasu, aż nie zakończy 9-godzinnej przerwy.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: WITD

Przeciw przedsiębiorcy, do którego należy pojazd, prowadzone będzie postępowanie administracyjne. Inspektorzy WITD stwierdzili bowiem brak nadzoru nad pracą kierowcy. Ponadto dalsza kontrola wykazała brak legalizacji tachografu cyfrowego.

d1f19eu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f19eu
d1f19eu
Więcej tematów