Trwa ładowanie...
dthk0gs
Newseria

Polska firma będzie produkowała dla Bentleya i Tesli

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska firma będzie produkowała dla Bentleya i Tesli
(zdjęcie producenta)
dthk0gs

Firma z Grodziska, specjalizująca się w produkcji tapicerek samochodowych i elementów kokpitu, systematycznie zdobywa nowych klientów. Teraz po przejęciu inżynierskiego biura projektowego z Krakowa CADM Automotive, do tej listy dopisze Bentleya i Teslę.

Wartość całej transakcji wyniesie nie mniej niż 20 mln zł w gotówce i akcjach. W pierwszym etapie transakcji Groclin nabędzie 51 proc. udziałów (10,2 mln zł) krakowskiego biura, drugi etap nastąpi po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego spółki za 2017 rok. Dzięki temu poszerzy się także portfolio oferowanych przez Groclin produktów, a wśród klientów znajdą się m.in. Tesla oraz Bentley.

dthk0gs

CADM Automotive to jedna z największych spółek inżynieryjnych działających w polskiej branży samochodowej. Specjalizuje się w usługach projektowych dla producentów oryginalnego wyposażenia - przede wszystkim w branży automotive. Główne obszary działalności to wykończenie wnętrza - w tym fotele, pokrowce, konsole środkowe, listwy drzwiowe i deski rozdzielczej. CADM Automotive dostarcza również klientom projekty systemów uszczelniających, układów wydechowych i systemów oświetleniowych.

- Dzięki współpracy z CADM Automotive wejdziemy w nowe obszary działalności: nowoczesne i bardziej rentowne - zapowiada André Gerstner, prezes i największy akcjonariusz Groclin SA. - Zaoferujemy naszym klientom kompleksową ofertę, łącznie z R&D (Research and Development - dop. red.). Znacząco zwiększymy i urozmaicimy ofertę produktową, chociażby o elementy wnętrza samochodu np. kokpity czy futryny do drzwi. W przyszłości mogą to być uszczelki i światła.

Spółka szuka przychodów także w segmencie samochodów elektrycznych.

– Firma, którą przejmujemy świadczy usługi m.in. dla Tesli. Na rynku aut elektrycznych również jest duże zapotrzebowanie na projektowanie ich wnętrz. To są kompletnie nowe rynki, nowe marki oraz nowi klienci i chcemy z tego korzystać – zaznacza André Gerstner. – Wszyscy jesteśmy świadomi, że ten rynek będzie rósł w kolejnych latach i chcemy brać w tym udział.

dthk0gs

Współpraca z Teslą stanowi ważny krok w rozwoju Grupy Groclin. Ambicją spółki jest dotarcie także na inne rynki i świadczenie usług nie tylko w Europie czy Stanach Zjednoczonych, ale także w innych regionach świata.

– Z dniem przejęcia CADM, Tesla stała się jednym z naszych kluczowych i przyszłościowych klientów. Dzięki tej współpracy widzimy dalsze możliwości rozwoju naszej nowej większej grupy – zauważa Gerstner.

W 2015 roku Grupa Groclin miała ponad 215 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 3,9 proc. rok do roku) oraz zysk netto na poziomie przeszło 43,6 mln zł.

Podstawowym przedmiotem działalności Grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych, poszyć foteli z tkanin, skóry naturalnej oraz poroflexu. Groclin zajmuje się także projektowaniem i rozwojem konstrukcji siedzeń, poszyć i akcesoriów samochodowych.

dthk0gs

Newseria/ oprac. Borys Czyżewski

dthk0gs

Podziel się opinią

Share

dthk0gs

dthk0gs