ycipk-1gsams
Polscy studenci zaprezentowali swoje bolidy

Polscy studenci zaprezentowali swoje bolidy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1gsams

Formuła Student to wyścigi, w których młodzi konstruktorzy mogą zaprezentować swoje możliwości. Budują oni bolidy wyścigowe, które ścigają się później na torach jak profesjonalne pojazdy. W Krakowie właśnie odbyły się mistrzostwa Polski dla takich konstrukcji, podczas których zaprezentowały się zespoły z całego kraju.

Najważniejszym celem Formuły Student jest nabywanie doświadczenia przy konstruowaniu samochodów – tuningowaniu silnika, budowie podwozia, zawieszenia i opracowywaniu aerodynamiki. Jednak również w przypadku studenckich projektów to nie wszystko. Podobnie jak w przypadku profesjonalnych zespołów wyścigowych, potrzebne są osoby, które zajmują się pozyskiwaniem sponsorów, gdyż nawet taki poziom rywalizacji nie jest tani.

ycipk-1gsams

W ostatnich latach możemy się pochwalić coraz większą liczbą polskich ekip startujących w międzynarodowych zawodach. W Polsce nie odbywają się niestety żadne wyścigi z tej serii, ale impreza w Krakowie pozwoliła na prezentację rodzimych konstrukcji oraz pokaz ich możliwości.

sj, moto.wp.pl

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1gsams

ycipk-1gsams
ycipk-1gsams