Trwa ładowanie...

Polscy studenci zaprezentowali swoje bolidy

d2bd1ir
d2bd1ir

Formuła Student to wyścigi, w których młodzi konstruktorzy mogą zaprezentować swoje możliwości. Budują oni bolidy wyścigowe, które ścigają się później na torach jak profesjonalne pojazdy. W Krakowie właśnie odbyły się mistrzostwa Polski dla takich konstrukcji, podczas których zaprezentowały się zespoły z całego kraju.

Najważniejszym celem Formuły Student jest nabywanie doświadczenia przy konstruowaniu samochodów – tuningowaniu silnika, budowie podwozia, zawieszenia i opracowywaniu aerodynamiki. Jednak również w przypadku studenckich projektów to nie wszystko. Podobnie jak w przypadku profesjonalnych zespołów wyścigowych, potrzebne są osoby, które zajmują się pozyskiwaniem sponsorów, gdyż nawet taki poziom rywalizacji nie jest tani.

W ostatnich latach możemy się pochwalić coraz większą liczbą polskich ekip startujących w międzynarodowych zawodach. W Polsce nie odbywają się niestety żadne wyścigi z tej serii, ale impreza w Krakowie pozwoliła na prezentację rodzimych konstrukcji oraz pokaz ich możliwości.

sj, moto.wp.pl

d2bd1ir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bd1ir
Więcej tematów