Trwa ładowanie...
16-11-2011 11:13

Polscy kierowcy - nieuprzejmi z telefonem w ręku

Polscy kierowcy - nieuprzejmi z telefonem w rękuŹródło: PAP
d258bat
d258bat

Na co dzień zabiegani i zapracowani, emocje przenosimy do samochodu, pragnąc jak najszybciej dotrzeć do celu. Denerwując się na innych uczestników ruchu, stojąc w korku. Tam najłatwiej o eksplozję negatywnych emocji.

Polacy za kierownicą święci nie są. Wady i błędy dostrzegają jednak najczęściej wśród innych uczestników ruchu. A co irytuje ich najbardziej? Okazuje się, że zdecydowaną większość Polaków (28,8 proc.) denerwuje... nieuprzejmość innych kierowców. Respondenci narzekają także na zmianę pasa ruchu bez włączonego kierunkowskazu - taką odpowiedź wybrało prawie 19 proc. respondentów. Agresywne wyprzedzanie (16,4 proc.) i wymuszanie pierwszeństwa (13,8 proc.) to elementy nierozważnej jazdy, która w oczach badanych jest gorsza i bardziej irytuje od manewrów niezdecydowanych kierowców (11,6 proc.). Ciekawe, że polskich kierowców w najmniejszym stopniu do stanu irytacji doprowadza ślimacze tempo jazdy innych uczestników ruchu - na takie zachowanie wskazuje 10,7 proc. respondentów.

(fot. wp.pl)
Źródło: (fot. wp.pl)

Najwięcej Polaków stojąc w korku nadrabia swoje zaległości towarzyskie. Prawie połowa respondentów (42,1 proc.), poświęca najwięcej czasu na rozmowę przez telefon. Ankietowani zabijają także nudę drapaniem się czy ukradkowym dłubaniem w nosie (13,8 proc.). Kiedy nie mamy już do kogo zadzwonić i notoryczne drapanie nie pomaga, polscy kierowcy - korzystając z sytuacji chwilowego odosobnienia - najczęściej dają upust swojej frustracji, głośno przeklinając (13,7 proc.). Nieco ponad 10 proc. badanych korzysta również z okazji aby skontrolować i poprawić swój wizerunek (12,2 proc.). Co ciekawe - tylko 4 proc. z nas nadrabia całodzienne zaniedbania żywieniowe, dopijając kawę, herbatę lub podgryzając przekąski.

tb/mw/mw

d258bat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d258bat
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj