Trwa ładowanie...
d2q5c54
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Polisy które ochronią przed skutkami wypadków powodowanych przez pijanych pracowników

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polisy które ochronią przed skutkami wypadków powodowanych przez pijanych pracowników
(KWP Łódź)
d2q5c54

Walka o klientów wśród ubezpieczycieli jest coraz ostrzejsza. Nową modą jest kuszenie firm polisą chroniącą przed skutkami wypadków, które powodują pijani pracownicy - pisze "Puls Biznesu".

Po tzw. klauzulę alkoholową sięgają już nie tylko firmy transportowe, ale też biznes z innych branż, jak również sektor publiczny - wskazują rozmówcy gazety. Pojawia się ona bowiem w przetargach organizowanych przez samorządy i zależne od nich spółki komunalne.

Ubezpieczyciele winią za to brokerów, którzy też muszą walczyć ostro o klientów. Zaś ci odbijają piłeczkę, wskazując, że ubezpieczyciel zawsze może odmówić sprzedaży takiej polisy. Przeciwnicy polis od kielicha zgłosili sprawę do Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU), licząc, że potępi takie praktyki.

d2q5c54

- PIU nie może ingerować bezpośrednio w umowy między ubezpieczycielami a innymi podmiotami. Ubezpieczyciele co do zasady nie zgadzają się na takie klauzule - mówi analityk PIU Marcin Tarczyński. Jak dodaje, problem jest natomiast w tym, że wiele instytucji, także budżetowych, zawiera taką klauzulę jako niezbędny warunek uczestniczenia w przetargu. Wtedy jeśli firma chce ubezpieczyć danych podmiot, musi się na to zgodzić - wskazuje Tarczyński.

Sprawdź ceny alkomatów na Allegro i wybierz najlepszą ofertę!

d2q5c54

Podziel się opinią

Share

d2q5c54

d2q5c54