Trwa ładowanie...

Policyjna wystawa w muzeum Audi

Policyjna wystawa w muzeum AudiŹródło: Materiały prasowe
d1u6y09
d1u6y09

Na wystawie pt. „Razzia” (wł. obława, nalot) Audi musem mobile zaprezentuje 14 policyjnych samochodów różnych marek, pochodzących z wielu epok historii motoryzacji.

Podczas gdy policja w USA dość wcześnie uznała samochód za doskonałe narzędzie do walki z przestępczością, władze policji niemieckiej przez długi czas kazały żandarmom i policjantom chodzić na patrole pieszo. Dopiero po I Wojnie Światowej także w Niemczech zmieniły się policyjne środki lokomocji. Z tej epoki pochodzi najstarszy eksponat na wystawie – skonstruowany w 1930 r. model Horch 400.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Musiało minąć wiele lat, by samochód ostatecznie ugruntował swą pozycję w służbie, a policja zaczęła wysyłać na patrole pojazdy pochodzące z fabryk Auto Union GmbH oraz NSU Motorenwerke AG. Z tych czasów pochodzą prezentowane w muzeum DKW 1000 S z 1963 r., którego używała drogówka patrolująca autostrady w Munster w Westfalii oraz NSU Prinz 4 z 1964 r.

Inne pokazywane na wystawie samochody to: Volkswagen Typ 18 A (1949 r.) i Hanomag L 28 GruKW bus (1951 r.). Nie zabraknie też BMW 501, Porsche 356 (1964 r.), Audi 100 C1 (1971 r.) oraz służącego w Niemieckiej Republice Demokratycznej Wartburga 353 z 1983 r. Historię najnowszą reprezentować będą Audi 80 B4, A6 C4, A4 Avant, Lamborghini Gallardo Polizia oraz VW Scirocco z 2009 r. Ekspozycję uzupełnią motocykle NSU Quickly (1953 r.), NSU Supermax Polizei (1961 r.), Ducati 600 Desmo Polizia Urban (1983 r.) i enerdowski MZ ETZ 250 Volkspolizei (1985 r.).

Źródło: Audi

ll/moto.wp.pl

d1u6y09
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u6y09
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj