Trwa ładowanie...
d2m0rnd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Policjant podejrzewany o śmiertelne potrącenie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjant podejrzewany o śmiertelne potrącenie
(WP.PL)
d2m0rnd

Policja zatrzymała 26-letniego policjanta podejrzewanego o potrącenie w sobotę na przejściu dla pieszych 19-latki w miejscowości Wólka pod Lublinem. Kobieta mimo reanimacji zmarła. Kierowca zbiegł nie udzielając jej pomocy.

Według ustaleń policji sprawcą tego tragicznego wypadku jest 26-letni policjant z komendy policji w Łęcznej (woj. lubelskie). - Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratora - poinformował w środę Andrzej Fijołek z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Podejrzewany o spowodowanie wypadku 26-latek to funkcjonariusz dwuletnim stażem pracy w policji, w stopniu starszego posterunkowego. Był jeszcze w okresie służby przygotowawczej; służył w zespole patrolowo-interwencyjnym.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 16.45. na drodze nr 82 w Wólce pod Lublinem. Kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Gdy już schodziła z przejścia, została potrącona przodem samochodu, który jechał w kierunku Łęcznej. Kierowca nie zatrzymał się i nie udzielił jej pomocy. Policja zabezpieczyła ślady na miejscu wypadku i nagrania z pobliskich monitoringów m.in. z przejścia kolejowego oddalonego o kilkaset metrów. Przy poszukiwaniu sprawcy wypadku pracowało kilkudziesięciu policjantów ze specjalnie powołanej grupy dochodzeniowo-śledczej. Łącznie sprawdzili ponad 100 różnego rodzaju wytypowanych samochodów osobowych.

d2m0rnd

W środę ustalili, że w wypadku najprawdopodobniej uczestniczył Volkswagen Passat, którego właścicielem okazał się 26-letni policjant. - Samochód został zabezpieczony. Obecnie poddawany jest szczegółowym oględzinom - dodał Fijołek.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat więzienia. Funkcjonariusz poniesie też odpowiedzialność dyscyplinarną. - Wdrożono już procedurę związaną z natychmiastowym zwolnieniem go ze służby - zaznaczył Fijołek.

d2m0rnd

Podziel się opinią

Share

d2m0rnd

d2m0rnd