Trwa ładowanie...

Policjant do "setki" w 3,3 sekundy

Policjant do "setki" w 3,3 sekundyŹródło: zdjęcie producenta
d141nhd
d141nhd

Czasy, w których statystyczny polski stróż prawa poruszał się Polonezem dawno już minęły. Dziś policjanci mają do dyspozycji szybkie samochody i jeszcze szybsze motocykle. Te ostatnie w związku z nadejściem wiosny z pewnością zdążyły już wyjechać na ulice.

Podróżujący po polskich drogach właściciele CB-radia zwykle nie obawiają się mandatu. Często na wiele kilometrów przed postojem patrolu otrzymują oni ostrzeżenie. Jest tak nawet w przypadku nieoznakowanego radiowozu. Nawet oni mogą jednak łatwo wpaść w sidła zastawione przez funkcjonariuszy poruszających się nieoznakowanym motocyklem. Taki "radiowóz" mazowieckich policjantów - podobnie jak wszystkie inne motocykle - nie posiada z przodu tablicy rejestracyjnej, więc pilne spoglądanie w lusterko niewiele tu da. Nie ma się również co łudzić; przed patrolem na jednośladzie nie da się uciec.

Mazowieccy policjanci z „drogówki” w 2011 r. wzbogacili się o nieznakowany motocykl Yamaha FJR 1300. Maszyna tym różniła się od jednośladu, który można kupić u dilera, że dysponowała dodatkowymi, niebieskimi światłami sygnalizacyjnymi oraz kamerą, która rejestruje poczynania kierowców znajdujących się przed motocyklem. Jak podaje producent, silnik Yamahy FJR 1300 o mocy 143 KM rozpędza maszynę do "setki" w 3,2 sekundy. Yamaha od pewnego czasu już nie służy mazowieckim policjantom, ale pozostał drugi nieoznakowany motocykl - BMW K1200 GT. Maszyna stworzona z myślą o dłuższych trasach może pochwalić się niewiele gorszymi osiągami. Sprint do 100 km/h zajmuje mu 3,3 s.

Jesteście ciekawi, jakie jeszcze pułapki przygotowali na kierowców polscy policjanci? Niebawem napiszemy o nowych, nieoznakowanych radiowozach „drogówki”.

tb/

d141nhd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d141nhd
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj