Trwa ładowanie...
dkq292e

Policja szuka nowych funkcjonariuszy. W ruch idą naklejki

"Wszystkie oznakowane pojazdy służbowe (…) zostaną oznaczone naklejkami Zostań Policjantem". Tak postanowił Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie. Braki kadrowe nie są tajemnicą, a służby mundurowe łapią się kolejnych sposobów na przyciągnięcie do siebie młodych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Naklejki nie są piękne, ale może spełnią swoje zadanie
Naklejki nie są piękne, ale może spełnią swoje zadanie (zdjęcie nadesłane przez czytelnika, Fot: do wiadomości redakcji)
dkq292e

Naklejka o szerokości około 15 cm zagości na wszystkich radiowozach od 9 maja do 25 maja 2018 roku. Na niej – duży napis "zostań policjantem!" z odnośnikiem do odpowiedniej strony internetowej. Funkcjonariusze użytkujący auta mają zgłosić się do magazynu wydziału transportu Komendy Wojewódzkiej w celu odebrania naklejek.

W 2018 roku 360 osób ma szansę stać się funkcjonariuszami krakowskiej policji.* Do 21 maja do służby ma trafić 20 osób, choć to i tak po wyznaczeniu dodatkowego terminu przez Komendanta Głównego.* Odpowiednich kandydatów nie ma i nie jest to problem wyłącznie Małopolski. Według stanu z 1 kwietnia 2018 roku, w szeregach policji brakuje 5329 funkcjonariuszy w całym kraju.

Takie zdjęcia krążą wśród funkcjonariuszy zdjęcie nadesłane przez czytelnika
Takie zdjęcia krążą wśród funkcjonariuszy

W pierwszym kwartale 2018 roku w Komendzie Małopolskiej przyjęto 81 osób, zwolniono 128 funkcjonariuszy, a liczbę wakatów oszacowano na 366 miejsc. By przyciągnąć młodych do służby, policja chwyta się rozmaitych środków. Otwarte dni w Zielonej Górze, gdzie kandydatów ma kusić nowe BMW ścigające kierowców czy pokazowa akcja antyterrorystów. Komenda Powiatowa w Braniewie publikuje teksty w lokalnych mediach o swojej pracy. Jest też druga strona medalu. Kandydaci zdobywają coraz mniej punktów na testach z wiedzy ogólnej, mają też problem z testem sprawnościowym.

Tymczasem 99,5 proc. funkcjonariuszy którzy wzięli udział w ankiecie na stronie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów chce akcji protestacyjnej w Warszawie. Problemem mają być niskie zarobki (oraz brak realnych podwyżej), nadgodziny oraz nacisk przełożonych na wyniki. Niektórzy policjanci w ramach przygotowań zamiast mandatów decydują się na upomnienia.

dkq292e

Podziel się opinią

Share

dkq292e

dkq292e