Trwa ładowanie...
d3bumuq

Policja rozbiła grupę kradnącą auta

----
----
----
Share
d3bumuq

Jeleniogórski sąd aresztował na trzy miesiące pięciu mężczyzn z siedmiu osób zatrzymanych przez policję, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się kradzieżą aut, handlem narkotykami oraz fałszowaniem banknotów i różnych dokumentów. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Jak poinformował PAP w piątek Artur Falkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zatrzymani to mieszkańcy powiatów: zgorzeleckiego, jeleniogórskiego i kamiennogórskiego. Wśród nich jest pięciu mężczyzn i kobieta, mają od 23 do 34 lat. Zdołali oni skraść ok. 30 samochodów, z których każdy wart był ok. 60 tys. zł. Dla każdego auta grupa dorabiała fałszywe dokumenty.

W toku śledztwa policja zatrzymała jeszcze 36-letnią kobietę - właścicielkę agencji towarzyskiej, która pomagała grupie rozprowadzać narkotyki i fałszywe banknoty.

W działaniach uczestniczyli także funkcjonariusze Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej w Lubaniu. Na trop działalności grupy policjanci wpadli po analizie sytuacji z powiatów jeleniogórskiego i wałbrzyskiego, gdzie w ostatnim kwartale 2006 r. znacznie wzrosła liczba kradzieży samochodów - powiedział PAP Falkiewicz. (PAP)

d3bumuq

Podziel się opinią

----
----
Share
d3bumuq
d3bumuq
Więcej tematów