Qaqwqwrqw

Polak wygrywa konkurs ThinkGoodMobility Challenge

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polak wygrywa konkurs ThinkGoodMobility Challenge
(GDDKiA/Krzysztof Nalewajko)
Qaqwqwrqw

Artur Ząbczyk wygrał międzynarodowy konkurs ThinkGoodMobility Challenge. Polski student stworzył koncepcję systemu, który łączy odzyskiwanie energii z samochodów z siecią przekazującą w czasie rzeczywistym dane o ruchu drogowym.

MaRS (Management and Recovery System) odzyskuje wszystkie formy energii (cieplną, kinetyczną oraz energię odkształceń), aby wprowadzić pojazd w tryb tzw. żeglowania. Uzupełnieniem projektu jest sieć informacyjna, obejmująca wszystkie pojazdy na drodze, które w czasie rzeczywistym dostarczają danych o prędkości, wypadkach i sygnalizacji świetlnej.

(fot. Materiały prasowe)
Podziel się
Qaqwqwrqw

- Bardzo się cieszę, że wygrałem pierwszą edycję konkursu ThinkGoodMobility Challenge. Daje on mojemu pokoleniu szansę podzielenia się pomysłami na inteligentne i zrównoważone projekty, które pomogą rozwiązywać przyszłe problemy motoryzacji i będą miały pozytywny wpływ na środowisko oraz społeczeństwo. Najważniejszym wnioskiem dla mnie jako inżyniera jest to, że technologia i solidny plan biznesowy muszą być ze sobą ściśle związane. Jeżeli chcesz przekonać potencjalnych partnerów czy użytkowników, musisz zabrać ich w podróż - powiedział 23-letni Ząbczyk, studiujący na Politechnice Śląskiej.

Łącznie do konkursu zgłoszone zostały 73 prace z całej Europy. Zwycięski projekt wybrało jury, w skład którego weszli wykładowcy uniwersyteccy, innowatorzy w dziedzinie transportu oraz eksperci z branży.

Źródło: Goodyear

ll

Qaqwqwrqw

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw