Polak szefem fabrycznego zespołu Citroena w WRCŹródło: Citroen Racing
d1s28iw
d1s28iw

Robert Kubica nie będzie jeździł w przyszłym sezonie w barwach Citroen Racing, ale i tak to Polak będzie odgrywał kluczową rolę we francuskim zespole. Marek Nawarecki został właśnie szefem fabrycznej ekipy Citroena w WRC - podał na facebooku dziennikarz Cezary Gutowski.

Dotychczasowy dyrektor zespołu Yves Matton ma zająć się szczególnie startami zespołu w mistrzostwach świata samochodów turystycznych (WTCC), którego zawodnikiem będzie dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb.

Nawarecki w sezonie 2013 blisko współpracował z Robertem Kubicą, który jeżdżąc DS3 RRC zdobył tytuł mistrza świata w WRC-2. Pomimo tego nie doszło do podpisania kontraktu pomiędzy francuskim teamem z byłym kierowcą Formuły 1. Kubica ostatecznie związał się z zespołem M-Sport.

Kierowcami fabrycznego zespołu Citroena na sezon 2014 zostali Brytyjczyk Kris Meeke i Norweg Mads Oestberg. Trzecim zawodnikiem w wybranych imprezach będzie Katarczyk Khalid al-Qassimi. W projekcie kalendarza zaplanowano dla niego start w rajdach Szwecji, Portugalii, Włoch i Hiszpanii. Jego głównym zadaniem będzie walka o tytuł w mistrzostwach Bliskiego Wschodu.

Meeke jest zwycięzcą cyklu Intercontinental Rally Challenge (IRC) w 2009 roku, a Oestberg w tegorocznych mistrzostwach świata uplasował się na szóstej pozycji.