28-10-2009 16:14

Polak mistrzem Polo Cup

d4lgeg7
d4lgeg7

Nowym mistrzem ADAC Volkswagen Polo Cup został Maciek Steinhof. 23-latek z Krakowa przejdzie do historii jako ostatni zdobywca tytułu: popularna seria wyścigów dla młodych kierowców zostanie zastąpiona w 2010r. nową serią - Volkswagen Scirocco Cup.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Zarówno Polo Cup, jak i przyszły projekt - Sirocco Cup - wyróżniają się swoją koncepcją wśród wyścigów samochodowych. Startujące w tym pucharze samochody, napędzane są ekologicznym biogazem i emitują o 80 proc. mniej dwutlenku węgla.

W finale na torze Hockenheim swoje czwarte zwycięstwo w sezonie odniósł Maximilian Sandritter z Raubling. Za nim linię mety minęli Kris Heidorn (Wunstorf) i Elia Erhart (Röttenbach). W walce o tytuł championa Sandritter musiał jednak uznać wyższość innego zawodnika - mimo ukończenia wyścigu na piątym miejscu Maciek Steinhof utrzymał przewagę w punktacji łącznej i otrzymał tytuł mistrza.

Maciek Steinhof, po objęciu prowadzenia przez Sandrittera na pierwszym okrążeniu, musiał dotrzeć na metę w pierwszej dziewiątce zawodników by zdobyć tytuł mistrzowski. _ To wydaje się być dość łatwe, ale wcale tak nie jest. Musiałem ciężko walczyć, by obronić moją pozycję _ - tak Steinhof podsumował wyścig, podczas którego stoczył zacięty pojedynek o piąte miejsce z Marcusem Fluchem (Szwecja), a dwa małe otarcia dostarczyły dodatkowej adrenaliny. _ Teraz jestem niesamowicie szczęśliwy. Nie mogę w to uwierzyć - wygrałem Polo Cup! _

d4lgeg7

Także Maximilian Sandritter nie krył radości. _ Mój wyścig był perfekcyjny. Naturalnie, że chciałbym zdobyć tytuł, ale dzisiaj niestety nie mogłem już nic więcej zrobić. Zostać wicemistrzem w drugim sezonie startów to wspaniały wynik _ - stwierdził z zadowoleniem 20-latek.

W kategorii debiutantów wygrał Kris Heidorn. 20-letni zawodnik miał doskonały start i już w pierwszej rundzie przesunął się o cztery miejsca do przodu. _ Na początku sezonu nie przypuszczałem, że w finale uda mi się stanąć na podium i w klasyfikacji łącznej będę najlepszym debiutantem. Jestem szczęśliwy i cieszę się na 2010 rok, być może w nowym Scirocco Cup _ - powiedział Heidorn.

W wyścigu w Hockenheim udział wzięło czterech gości: Masaru Hamasaki (Japonia) - zajął 17 miejsce, specjalista od motocrossu Max Nagl - był 25, Sho Hanawa (Japonia) - 26, a Kelvin Tse (Chiny) ukończył wyścig na 27 pozycji.