Trwa ładowanie...
holderName
carsmile

Polacy przekonali się do aut na abonament

30 najpopularniejszych marek samochodowych, 500 modeli, możliwość wynajęcia lub wyleasingowania pojazdu bez wychodzenia z domu – tak działa carsmile.pl, pierwszy wirtualny salon samochodów na abonament.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Nissan Qashqai - pierwsza jazda / fot. Mariusz Zmysłowski
Nissan Qashqai - pierwsza jazda / fot. Mariusz Zmysłowski (WP.PL, Fot: Mariusz Zmysłowski)
holderName

Twórcom carsmile.pl wystarczyło zaledwie pół roku, aby obalić mit, że Polacy nie są gotowi na wynajmowanie aut, bo najważniejsza jest dla nich własność. Dane z zawartych umów wskazują, że aż ¾ użytkowników platformy Carsmile wybiera opcję abonamentu, a tylko ¼ leasing.

– Spodziewaliśmy się odwrotnych proporcji. Liczyliśmy raczej na klientów leasingowych, których dopiero będziemy przekonywać do najmu. Tymczasem nie ma takiej potrzeby. Użytkownicy naszej platformy są bardzo świadomi, śledzą najnowsze trendy, szukają nowinek technologicznych – nie kryje radości Michał Knitter, wiceprezes i współzałożyciel Carsmile, platformy za pośrednictwem której można wynająć albo wyleasingować samochód.

Samochód jak telefon

Dlaczego abonament?_ – Bo to najbardziej ekonomiczny i jednocześnie najwygodniejszy model użytkowania auta. Nie ponosimy kosztu utraty wartości, kosztu ubezpieczenia, napraw czy wymiany opon. Jeździmy nowym, zaawansowanym technologicznie, bezpiecznym samochodem, który możemy zmieniać na nowy model co 2-3 lata, jak telefon –_ podkreśla Michał Knitter.

holderName

Abonament w Carsmile składa się z części stałej oraz części zmiennej, uzależnionej od liczby przejechanych w ciągu miesiąca kilometrów. Wysokość abonamentu jest wyliczana przez specjalny algorytm opracowany wspólnie przez Carsmile oraz Eurotax na bazie danych o cenach ponad 500 tysięcy samochodów. Przejechane kilometry też zlicza automat. Nie jest wymagany wkład własny. Po zakończeniu umowy samochód oddaje się bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie ma limitu kilometrów.

Opel Astra Materiały prasowe
Opel Astra (Materiały prasowe, Fot: Opel)

Jak wysokość abonamentu kształtuje się w praktyce? Prześledźmy to na przykładzie jednego z najpopularniejszych modeli wśród użytkowników CarsmileNissana Qashqai. Wersja 1.3 DIG – T Acenta, prezentująca obecnie najkorzystniejszy stosunek ceny do wartości wyposażenia, to koszt 970 zł miesięcznie plus 34 grosze za każdy przejechany kilometr. Kalkulacja dotyczy 3-letniego okresu umowy i wpłaty własnej w kwocie 10 tys. zł. W przypadku braku wkładu własnego, rata stała wynosi 1 293 zł (rata kilometrowa się nie zmienia).

[

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe, Fot: Carsmile)

]

holderName

Wysokość abonamentu można określić samodzielnie na platformie. Do wyboru są różne warianty wyposażenia pojazdu, długość umowy (od roku do 5 lat) czy rodzaj użytkownika (konsument lub przedsiębiorca). Specjalna wyszukiwarka pomaga w wyborze odpowiedniej marki i modelu samochodu. W tej chwili na stronie widocznych jest ponad 500 modeli. Inne wersje wyposażenia można wycenić telefonicznie.

Najpierw nowe auto, potem sprzedaż starego

Chociaż twórcy Carsmile zachęcają do tego, aby nie inwestować w samochód własnych oszczędności – bo nowe auto traci na wartości średnio 50% w pierwszych 3 latach użytkowania - to dla takich osób mają ciekawą propozycję. Nie tylko umożliwią wniesienie wkładu własnego w gotówce, dzięki czemu można sobie obniżyć miesięczną ratę, ale dają ekstra 3 miesiące na dopełnienie tej formalności. Dlaczego?

Skoda Superb Combi Sportline / fot. Mariusz Zmysłowski Autokult.pl
Skoda Superb Combi Sportline / fot. Mariusz Zmysłowski (Autokult.pl, Fot: Mariusz Zmysłowski)

- Zgłosiło się do nas wielu klientów chcących zakupić abonament na samochód, ale w wariancie z wkładem własnym, który planowali uzyskać ze sprzedaży starego auta. Wpadliśmy na pomysł, aby dać im trochę czasu na przekazanie nam tych pieniędzy, ale za to od razu umożliwić korzystanie z nowego auta – mówi wiceprezesCarsmile. Jak wiadomo, sprzedaż używanego auta może potrwać od kilku do nawet kilkunastu tygodni, zwłaszcza gdy samochód jest nietypowo wyposażony. Zanim trafi się prawdziwy kupiec, trzeba odebrać wiele telefonów i pokazać auto niejednemu handlarzowi.

holderName

Wirtualny salon samochodowy

Cały proces zamówienia pojazdu odbywa się online. Algorytm weryfikuje dane osobowe oraz sprawdza użytkownika w bazach dłużników. Jeżeli decyzja jest pozytywna, następuje potwierdzenie warunków, a następnie na ekranie wyświetla się 1-stronicowa, bardzo prosta umowa, której treść użytkownik akceptuje otrzymanym kodem sms. Weryfikacja tożsamości następuje poprzez przelew bankowy pierwszej raty. Zamówiony samochód może być dostarczony pod wskazany adres.

Partnerem treści jest marka Carsmile

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów