Trwa ładowanie...
parkowanie
Jakub Tujaka
02-03-2018 10:09

Polacy produkują rewelacyjne urządzenia parkingowe. Klienci doceniają je na całym świecie

Problemy z parkowaniem dotykają prawie wszystkich kierowców, którzy poruszają się po dużych miastach. Bydgoska firma ma na to sposób. Tworzy projekty, które pozwalają na jednym miejscu zmieścić nawet kilkanaście aut.

Polacy produkują rewelacyjne urządzenia parkingowe. Klienci doceniają je na całym świecieŹródło: Fot. Modulo
d2g0evd
d2g0evd

Pomysły z podnośnikami parkingowymi wprowadzano w USA już ponad 100 lat temu, bo wtedy zaczęły się pojawiać problemy z parkowaniem. Od tamtej pory problem się nawarstwił, dlatego każde rozwiązanie pozwalające na zaoszczędzeniu miejsca, jest na wagę złota.

Kilka lat temu założyciele firmy Modulo z Bydgoszczy wpadli na pomysł, że wyjdą rynkowi naprzeciw i stworzą kilka projektów, które wprowadzą na rynek. Okazało się, że rynek jest całkiem chłonny i wielu klientów czekało na takie rozwiązania. Z usług firmy korzystają prywatni właściciele posesji, którzy chcą np. w jednym garażu schować kilka aut, a także deweloperzy budujący całe osiedla. Niekiedy nawet zgłaszają się nawet instytucje państwowe.

Jak to działa?

Zasada jest prosta. Pod garażem kopiemy nieckę i wstawiamy do niej specjalną platformę, która unosząc się lub chowając pod powierzchnią ziemi mieści więcej niż jedno auto. W przypadku bardziej rozbudowanych systemów platformy mogą być rozmieszczane inaczej.

Przedstawiciele firmy zapytani o najciekawszy projekt wspominają klienta, który zamówił podnośnik o zdolności podnoszenia większego ciężaru, bo standardowo platforma jest w stanie unieść około dwóch ton. Jak się okazało, ten klient potrzebował platformy do zaparkowania Hummera. Innym ciekawym pomysłem klienta było dostosowanie podnośnika tak, by można było zmienić elewację po paru latach. Właściciele firmy zapewniają, że mają wystarczająco doświadczony dział konstrukcyjno-technologiczny, aby sprostać wszystkim zamówieniom.

d2g0evd

Zagraniczne podboje firmy

Co ciekawe, wysoką jakość i pomysłowość docenili klienci nie tylko w Polsce, ale też poza granicami kraju. Z oferty firmy chętnie korzystają Niemcy i Szwajcarzy, a niebawem firma będzie rozszerzała działalność o Australię.

Ile kosztują urządzenia garażowe najczęściej wybierane przez Polaków?

Na rynku polskim, jak i europejskim, prym wiodą sytemy parkingowe, których przedział cenowy oscyluje od 16 tys. do 50 tys. zł. Kwota zależy o tego, jak rozbudowany ma być to system. Dodatkowo dostępne są także różne akcesoria z trzech grup produktowych: zwiększające komfort i bezpieczeństwo użytkowników takie jak czujniki parkowania, ładowarki do samochodów elektrycznych, systemy informacji parkingowej i wiele innych.

Co ciekawe, rozwiązania parkingowe oferowane przez bydgoską firmę są dopasowane do większości istniejących inwestycji. Wygodniej oczywiście zaplanować i wyposażyć budowy, które są realizowane lub planowane.

Fot. Modulo
Źródło: Fot. Modulo

Ile trwa montaż?

Czas montażu uzależniony jest od typu urządzenia. Przykładowo najprostsze typu Modulo Polo firma jest w stanie zmontować w parę godzin. Systemy wieżowe typu Modulo Multi, których wysokość może sięgać nawet kilkunastu metrów, wydłuża czas montażu, który może wynieść nawet parę tygodni.
Firma planuje w przyszłości wprowadzić na rynek polski systemy automatycznego parkowania przy użyciu platform robotów i już trwają prace nad tego typu systemami. Póki co w ofercie jest 10 typów urządzeń parkingowych, ale co kilka miesięcy opracowywany jest nowy model.

Fot. Modulo
Źródło: Fot. Modulo
d2g0evd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g0evd
Więcej tematów