Trwa ładowanie...
05-01-2017 14:47

Pokazali, jak okleja się Lamborghini na złoto

Pokazali, jak okleja się Lamborghini na złotoŹródło: youtube.com
d2joget
d2joget

W Warszawie rozbito złote lamborghini aventadora – ta wiadomość obiegła Polskę z dwóch powodów. Przede wszystkim włoskie superauto nie jest częstym widokiem na naszych ulicach, ale szczególną uwagę przykuł też kolor auta. Nie jest to jednak lakier, a specjalna folia naklejona na nadwozie. Jedna z amerykańskich firm zajmujących się taką usługą właśnie pokazała, jak wygląda proces zmiany koloru auta na złoty.

Samochód, który został uszkodzony na ulicach Warszawy jest zarejestrowany na Florydzie i właśnie w tym amerykańskim stanie znajduje się zakład, który pochwalił się, jak obkleja identyczne lamborghini aventadora roadstera. Taki zabieg wymaga pracy doświadczonych specjalistów. Jaki jest jego cel?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – zmiana wyglądu samochodu. Szczególnie złoty kolor przyciąga wzrok. Co prawda np. po otwarciu drzwi widać, że mamy do czynienia z folią, ale to rozwiązanie ma wiele zalet w stosunku do lakierowania. Przede wszystkim jest dużo tańsze. W USA w takiej firmie, jak na filmie, zmiana koloru samochodu przez oklejenie go folią kosztuje do ok. 5000 dolarów. Cena zależy od wielkości auta, ale też od jakości i koloru folii. Polakierowanie to dwukrotnie wyższy wydatek. Dodatkowo w przypadku lakierowania supersamochodów z elementami z włókna węglowego, wygląda to nieco inaczej. W Polsce usługa ta jest zdecydowanie tańsza, co oznacza, że nawet duże auto można okleić w cenie do 6000 tys. zł.

d2joget

Oklejanie folią ma też kilka innych zalet. Przede wszystkim w ten sposób zostaje zachowany oryginalny lakier, a to pozytywnie wpływa na wartość auta przy odsprzedaży. Dodatkowo folia chroni fabryczną powłokę. Oklejanie jest też szybsze niż lakierowanie – cała operacja trwa 3-5 dni. Zwolennicy oklejania wśród zalet wymieniają też możliwość częstej zmiany koloru auta oraz to, że folia jest zrobiona tak, aby łatwiej było utrzymać ją w czystości.

Ile wytrzymuje taka folia? Wszystko zależy od jej jakości, ale może być to nawet 10 lat, po których można odsłonić niezniszczony, oryginalny lakier.

sj, Wirtualna Polska

d2joget
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2joget
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj