Podwójne zwycięstwo i pięć razy na podium

Podwójne zwycięstwo i pięć razy na podiumŹródło: zdjęcie producenta
d2nh2fo
d2nh2fo

To był triumfalny początek sezonu dla nowego modelu Cruze 1.6 turbo - od niebieskich kombinezonów aż zaroiło się na podium w Kurytybie: Robert Huff odniósł zwycięstwo w 1-szej rundzie przed Mullerem i miejscowym bożyszczem Cacá Bueno, Alain Menu (szósty w 1. rundzie) zwyciężył w 2. rundzie, natomiast Muller, Huff i Bueno zajęli odpowiednio trzecie, czwarte i piąte miejsce.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Pierwszy wyścig sezonu WTCC przebiegł bez większych niespodzianek: Huff, Muller i Bueno doskonale wykorzystali swoje trzy czołowe pozycje, prowadząc od samego startu aż do mety, natomiast Menu poprawił swoją lokatę o kilka miejsc, aby dojechać na metę jako szósty.

W sobotę wieczorem, po kwalifikacjach, Szwajcarowi Menu dopisało szczęście, gdy okazało się, że po karze nałożonej na jednego z kierowców Seata przesunął się do pierwszej dziesiątki, dzięki czemu wystartował z pole position w rundzie 2. Pomimo, że nie mógł wykorzystać sprzyjającej pozycji na starcie, po wspaniałej jeździe i niezwykle pasjonujących pojedynkach z Tarquinim i Coronelem zdołał wywalczyć zasłużone zwycięstwo, natomiast Muller, Huff i Bueno ukończyli wyścig tuż przed Coronelem.

Dzięki tym wynikom nowe modele Cruze 1.6 turbo zdominowały zawody WTCC, a załoga Chevroleta w najlepszym stylu potwierdziła swój status dwukrotnego zwycięzcy World Champion.