Trwa ładowanie...
d2271v3

Podlaskie/ Astaldi o budowie S8 Wiśniewo-Mężenin: zgodnie z planem

Share
d2271v3

Prace przy budowie drogi S8 Białystok-Warszawa na odcinku Wiśniewo-Mężenin są prowadzone zgodnie z planem - poinformowała PAP firma Astaldi, która jest wykonawcą inwestycji. W środę GDDKiA informowała, że prace się rozpoczęły, ale powinny być bardziej zaawansowane.

Odcinek z Wiśniewa do Mężenina ma ok. 15 km. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku poinformowała, że ruszyły prace ziemne, trwa wycinka drzew. Drogowcy zaznaczają jednak, że od przejęcia placu budowy przez wykonawcę, co miało miejsce na początku września, prace powinny być bardziej zaawansowane. Odbyło się kilka spotkań z firmą, których celem było monitorowanie realizacji kontraktu. Rzecznik GDDKiA w Białymstoku Rafał Malinowski informował w środę, że wykonawca zadeklarował, iż do końca 2015 r. wykona prace o wartości 20 mln zł brutto.

"Możemy zapewnić, że mimo krytycznych opinii i zaskakujących doniesień prasowych, postęp robót na budowie drogi S8 Wiśniewo-Mężenin jest zgodny z przedstawionym zamawiającemu harmonogramem" - poinformowała PAP dyrektor ds. rozwoju Astaldi S.p.A Spółka Akcyjna oddział w Polsce Aleksandra Kralkowska.

d2271v3

Kralkowska dodała, że firma Astaldi organizuje roboty na budowie odcinka Wiśniewo-Mężenin "zgodnie z przyjętym w firmie systemem". Tłumaczy, że dłuższe przygotowania do budowy wynikają z założenia, że lepiej na początku prac starannie przygotować i przemyśleć harmonogram niż później, gdy roboty ruszą pełną parą, narazić się na "zbędne straty". "Położenie nacisku na działania organizatorskie pozwala usprawnić późniejszą realizację, ograniczyć straty czasu i osiągnąć optymalne warunki ekonomiczne" - tłumaczyła Kralkowska.

Odcinek S8 Wiśniewo-Mężenin ma być gotowy z końcem 2016 r. Wartość kontraktu z Astaldi to 434,8 mln zł.

Droga S8 Białystok-Warszawa to kluczowa trasa w Podlaskiem, której dokończenie jest wpisane do podpisanego z rządem kontraktu terytorialnego województwa podlaskiego na lata 2014-2023. Na terenie województwa podlaskiego gotowy jest 23-km odcinek Białystok-Jeżewo oraz 11-km obwodnica Zambrowa i Wiśniewa. W trakcie są jeszcze przetargi na dwa odcinki: od Mężenina do Jeżewa oraz od obwodnicy Zambrowa do granicy z województwem mazowieckim.

d2271v3

Podziel się opinią

Share
d2271v3
d2271v3
Więcej tematów