Trwa ładowanie...
d2m59n0
d2m59n0
Wiadomości

Podkarpackie/ Ponad 110 wniosków o dofinansowanie drogowych inwestycji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2m59n0

Podkarpackie samorządy złożyły 110 wniosków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL). Do końca października przygotowana zostanie lista inwestycji, które otrzymają dofinansowanie. Do rozdysponowania jest ponad 62,2 mln zł.

Jak poinformowała PAP w środę rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska, spośród złożonych wniosków 39 dotyczy dróg powiatowych, pozostałe - 71 dróg gminnych.

"Wnioski zostały już ocenione pod względem formalnym. W kolejnym etapie zostaną poddane ocenie merytorycznej. Do 30 października zostanie przygotowana wstępna lista rankingowa zadań, które mogą liczyć na budżetowe pieniądze" - dodała.

d2m59n0

Kwota przyznana Podkarpaciu - ponad 62,2 mln zł - podzielona zostanie po połowie na drogi gminne i powiatowe. Gmina, w tym miasto na prawach powiatu, może skorzystać z dofinansowania tylko jednego zadania, a powiat ziemski - nie więcej niż dwóch.

Samorządy mogą starać się o dotację w wysokości do 50 proc. inwestycji drogowych planowanych na 2015 rok. Maksymalna kwota dofinansowana może wynieść 3 mln zł.

Oczoś-Błądzińska zaznaczyła, że w ramach programu mogą być wykonywane m.in. remonty dróg, a także inne prace służące poprawie bezpieczeństwa drogowego. Zastrzegła, że pieniądze nie mogą być natomiast wydatkowane na infrastrukturę, która nie jest związana z drogą, np. sieci sanitarne czy gazowe.

W latach 2009-2014 w ramach programu przebudowano i wyremontowano w regionie łącznie 916 km dróg. Podkarpackie samorządy na realizację zadań otrzymały z budżetu państwa dofinansowanie w wysokości 262 mln zł.

Nawigacje GPS w niskich cenach. Kliknij i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d2m59n0

Podziel się opinią

Share

d2m59n0

d2m59n0