Trwa ładowanie...
dy0obiv
wiadomości

Podkarpackie/ Ogłoszono przetarg na obwodnicę Sanoka

Share
dy0obiv

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę 7-kilometrowej obwodnicy Sanoka (Podkarpackie) - poinformował PAP w środę Bartosz Wysocki z GDDKiA. Trasa, która ma powstać w 2018 r., będzie częścią drogi krajowej nr 28.

Wysocki zaznaczył, że przetarg prowadzony będzie w trybie ograniczonym. "Oznacza to, że w pierwszym etapie wykonawcy będą składać wnioski. Natomiast do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy, którzy spełnią wymagania zawarte w ogłoszeniu przetargowym" - wyjaśnił. Termin składania wniosków w pierwszym etapie postępowania to 31 października br.

Wysocki dodał, że inwestycja będzie realizowana systemem projektuj-buduj, dzięki temu obwodnica ma powstać szybciej.

dy0obiv

"System ten zakłada zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie. Planowany czas realizacji to trzy lata - 1 rok na projektowanie, dwa lata na budowę. Zakończenie prac szacujemy na koniec 2018 roku" - powiedział Wysocki.

Początek obwodnicy będzie znajdował się na skrzyżowaniu istniejącej drogi krajowej nr 28 z drogą wojewódzką nr 886 Domaradz - Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z dróg krajowych nr 28 i nr 84. Jej długość wyniesie ok. 7 km.

Obwodnica Sanoka jest jedną z 12, jakie powstać mają w kraju w latach 2014-2020. Jak wynika z dokumentu, który przyjął rząd w ubiegłym roku, koszt wszystkich obwodnic oszacowano na 4,7 mld zł. Łączna długość nowych obwodnic wyniesie blisko 150 km. Według tego dokumentu koszt sanockiej obwodnicy wynieść ma ok. 250 mln zł.

W ciągu doby przez Sanok przejeżdża ok. 25 tys. samochodów.

dy0obiv

Podziel się opinią

Share
dy0obiv
dy0obiv
Więcej tematów