Trwa ładowanie...
d149sul
Wiadomości

Podkarpackie/ Ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Share
d149sul

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił w środę przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Stalowej Woli i Niska (Podkarpackie). W dwuetapowym przetargu firmy mogą składać wnioski do 2 listopada br.

Jak poinformował PAP Bartosz Wysocki z GDDKiA w Rzeszowie, zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie nie tylko zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy, ale również uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Ogłoszone postępowanie przetargowe prowadzone jest w trybie przetargu ograniczonego. Oznacza to, że w pierwszym etapie podmioty będą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu.

d149sul

"Do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy, którzy spełnią warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu, m.in. pod kątem posiadanego potencjału, zdolności ekonomicznej i finansowej. Będziemy też oceniać ich zdolność do należytego wykonania zamówienia" - zaznaczył Wysocki.

Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana na podstawie trzech kryteriów: cena, termin realizacji i okres gwarancji.

Obwodnica Stalowej i Niska będzie częścią drogi krajowej nr 77; będzie mieć ponad 15 km długości. Jej budowa ma być finansowana w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, jej szacowany koszt to ponad 290 mln zł.

Obwodnica rozpocznie się w Stalowej Woli na skrzyżowaniu ul. Chopina z ul. Podskarpową. Później będzie prowadzona wzdłuż wału przy rzece San w kierunku Niska. Koniec trasy zaplanowano na terenie gminy Rudnik nad Sanem, gdzie połączyć ma się z planowaną drogą ekspresową S19.

d149sul

Obwodnica ułatwi przejazd tranzytem pojazdów, które z centralnej Polski jadą drogą krajową nr 77 do przejść granicznych z Ukrainą w Medyce i Korczowej. Obecnie DK 77 przebiega przez centrum zarówno Stalowej Woli jak i Niska.

Natomiast droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasą komunikacyjną na kierunku północ - południe we wschodniej części kraju. Ma przebiegać od przejścia z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku. Odcinek Rzeszów-Lublin, do którego ma być włączona obwodnica Stalowej Woli i Niska, także jest wpisana w rządowy Program Budowy Dróg Krajowych na l. 2014-2023.

d149sul

Podziel się opinią

Share
d149sul
d149sul
Więcej tematów