Trwa ładowanie...
d13ey67
wiadomości
02-06-2014 15:00

Podkarpackie/ Na drodze krajowej nr 4 w Nagawczynie powstanie rondo

d13ey67
d13ey67

Na drodze krajowej nr 4 w Nagawczynie (Podkarpackie) jeszcze w tym roku powstanie rondo. Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił już przetarg na wykonanie tej inwestycji. Rondo będzie wybudowane na prośbę mieszkańców Nagawczyny.

Mieszkańcy tej miejscowości od lat zwracali się do GDDKiA w Rzeszowie z wnioskiem o budowę ronda oraz podziemnego przejścia dla pieszych. Argumentowali, że krajowa czwórka przebiegająca przez tę miejscowość jest bardzo niebezpieczna, kierowcom trudno włączyć się do ruchu, a pieszym przejść na drugą stroną ulicy. Wielokrotnie blokowali też trasę.

Drogowcy postanowili zrealizować te postulaty. Powstała już sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych. A jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, ogłoszony został już także przetarg na wykonanie ronda. "Zainteresowane podmioty mogą składać oferty do 13 czerwca. Rondo ma zostać wybudowane do końca listopada br." - dodała.

Rzeczniczka zaznaczyła, że budowa obu inwestycji jest realizacją zawartego we wrześniu 2011 r. porozumienia pomiędzy GDDKiA a gminą Dębica, na której terenie leży Nagawczyna. "Od tego czasu przygotowywaliśmy się do tych inwestycji, opracowywana był m.in. dokumentacja, uzyskaliśmy też niezbędne pozwolenie" - powiedziała Rarus.

d13ey67

Rondo powstanie na skrzyżowaniu DK 4 z drogą wojewódzką nr 985. W ramach inwestycji wykonane zostaną także chodniki o łącznej długości ok. 400 m.

Rzeczniczka podkreśliła, że koszt inwestycji będzie znany dopiero po rozstrzygnięciu przetargu na budowę ronda. Pieniądze pochodzić będą z budżetu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Droga krajowa nr 4 prowadzi od granicy z Niemcami do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej.

d13ey67
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13ey67
Więcej tematów