Trwa ładowanie...

Pod stacją benzynową w Grecji znaleziono bombę z czasów II wojny światowej

Choć II wojna światowa zakończyła się ponad 70 lat temu, to cały czas można znaleźć związane z nią nietypowe pamiątki w postaci niewybuchów. Szczególnie niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Salonikach w Grecji, drugim największym mieście w kraju, gdzie odkryto dużą bombę leżącą pod stacją benzynową.
Share
Pod stacją benzynową w Grecji znaleziono bombę z czasów II wojny światowej
Źródło: Youtube.com
dbd6loe

Ekipa budowlana kopała dół na nowy zbiornik na paliwo i w ten sposób dokonała tego zaskakującego odkrycia – poinformowała telewizja TV 100. Jak podają lokalne media, sytuacja była niebezpieczna, gdyż wykop robiono dokładnie w miejscu, w którym znajdowała się 150-kilogramowa bomba. Ładunek znajduje się na głębokości 5 m.

Na miejsce szybko przyjechały służby i zabezpieczyły teren, między innymi opróżniając używane już zbiorniki z paliwem. Jednak pierwsze próby usunięcia bomby okazały się nieskuteczne i saperzy byli zmuszeni zaplanować szeroko zakrojoną akcję.

Wywiezienie bomby ma się odbyć w najbliższą niedzielę. Na ten czas zarządzono ewakuację mieszkańców w promieniu 2 km. Oznacza to, że na czas działania saperów swoje domy będzie musiało opuścić 60 tys. osób. Cała akcja ma potrwać do pięciu godzin.

Voula Patoulidou, zastępca lokalnego gubernatora, powiedział, że wojsko i policja będą rozbrajać ładunek na miejscu i dopiero potem zostanie on wywieziony.

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

dbd6loe

Podziel się opinią

Share
dbd6loe
dbd6loe
Więcej tematów