Trwa ładowanie...
30 grudnia 2013, 16:12

Plany rozwoju Audi

Plany rozwoju AudiŹródło: Materiały prasowe
d3pipou
d3pipou

Audi uruchamia kompleksowy program inwestycyjny na nadchodzące pięć lat. Od roku 2014 do 2018, na nowe modele, innowacje i stale rozbudowywaną sieć produkcyjną, przeznaczone zostaną 22 mld euro. Siedemdziesiąt procent tej kwoty to inwestycje w rozwój nowych modeli i technologii. Także niemieckie zakłady koncernu odniosą korzyść z największego w historii przedsiębiorstwa programu rozwoju i inwestycji. Na rozbudowę i unowocześnienie fabryk w Ingolstadt i w Neckarsulm przypada ponad połowa planowanej kwoty. Ponadto w roku 2014, Audi planuje stworzenie kolejnych miejsc pracy na całym świecie.

Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG, w nowym programie inwestycyjnym widzi ważny element strategii wzrostu przedsiębiorstwa: "Wyznaczyliśmy sobie cel 1,5 mln sprzedawanych rocznie aut do roku 2015, ale osiągnęliśmy go bez problemu już w 2013. Teraz konsekwentnie zmierzamy do postawienia kolejnego kamienia milowego – dwóch milionów samochodów wprowadzanych rocznie na rynek. Dlatego przyspieszamy inwestycje i w roku 2014 będziemy zatrudniać nowych pracowników."

W nadchodzących pięciu latach na inwestycje w nowe modele, innowacje techniczne i sieć produkcyjną, Audi wyda blisko 22 mld euro. Nakłady na zakupy inwestycyjne wyniosą 16 mld euro. Poza tym, nowy plan zakłada wydatki rzędu 6 mld euro na bieżące koszty prac rozwojowych.

- Program inwestycyjny to początek kolejnej fazy naszego wzrostu - powiedział Axel Strotbek, członek zarządu Audi AG ds. finansów. - Będziemy prowadzić duże inwestycje w nowe produkty. 70 procent nakładów przewidziano na modernizację i poszerzenie palety modeli oraz na nowe rozwiązania techniczne.

d3pipou

By osiągnąć cel dwóch milionów sprzedawanych rocznie samochodów, marka z Ingolstadt chce do roku 2020 poszerzyć paletę produktów z obecnych 49 do 60 różnych modeli. Program inwestycji obok tworzenia nowych aut i alternatywnych koncepcji napędu, obejmuje także skonstruowanie kolejnej generacji oszczędnych silników, dzięki którym Audi chce spełniać zaostrzone na całym świecie rygory w zakresie emisji spalin.

Obok modeli Audi A3 Sportback e-tron i Audi A3 Sportback g-tron, w 2014 producent wprowadzi na rynek trzecią generację Audi TT Coupé. Przed kilkoma tygodniami Audi zapowiedziało także, że od roku 2016 będzie produkować w Ingolstadt nowy model Audi Q1. Równocześnie cztery ringi powiększą swoje struktury produkcyjne na całym świecie.

d3pipou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pipou
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj