Trwa ładowanie...
d2wuta6

Pierwszy oficjalny przejazd elektrycznego bolidu Renault

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwszy oficjalny przejazd elektrycznego bolidu Renault
(Materiały prasowe)
d2wuta6

Podczas targów CES w Las Vegas Spark SRT_01E-Renault - w 100 proc. elektryczny bolid - przebył pierwszy oficjalny przejazd przed publicznością.

Bolid kierowany był przez Lucasa di Grassi i przejechał położonymi w samym centrum miasta ulicami Las Vegas Strip i Mandalay Bay. Jazda ta pokazuje, że wizja mistrzostw świata w 100 proc. elektrycznych bolidów (Formuła E). staje się rzeczywistością.

- Wszyscy partnerzy techniczni projektu wykonali fantastyczną robotę i bolid spełnia bardzo wysokie standardy. Jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale naszych inżynierów czeka wciąż dużo pracy. Będą nadal ściśle współpracować z kolegami z firm Spark, Dallara, McLaren, Williams i Michelin aby jeszcze bardziej ulepszyć SRT_01E-Renault i zaoferować stajniom niezawodny bolid już od pierwszego dnia mistrzostw - powiedział dyrektor Renault Sport Technologies, Patrice Ratti.

Pojazd zaprezentowano po raz pierwszy we wrześniu 2013 r. podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Debiutanckie testy odbyły się na francuskim torze w la Ferte Gaucher.

Źródło: Renault

ll/moto.wp.pl

Duży wybór specjalistycznych środków do mycia szyb na Allegro. Kliknij i zobacz oferty!

d2wuta6

Podziel się opinią

Share
d2wuta6
d2wuta6
Więcej tematów